Start Arrow Budowa domuArrow Okna bezpieczne dla dzieci

Okna bezpieczne dla dzieci

Jakie zabezpieczenia warto zamontować w oknach w pokoju dziecięcym, w ogóle w mieszkaniu, gdzie przebywają dzieci?

Doradza Rafał Karaś, Menadżer ds. Doradztwa Technicznego z OKNOPLAST-Kraków:

Od momentu, kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, jest coraz bardziej aktywne i ciekawskie. Interesuje się wszystkim, co nowe i nieznane, także kolorowym światem za oknem. Coraz więcej rzeczy jest w zasięgu jego ręki, wszędzie zagląda i wszystkiego dotyka. Niebezpieczeństwo jednak czyha na rogach łóżka, kantach stołu czy krzeseł, ale również na balkonie czy w okolicy okna. Aby zapobiec wypadkom w domu, na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań pozwalających na utrzymanie komfortowych i bezpiecznych warunków zmniejszających ryzyko wystąpienia urazów u najmłodszego domownika.

bezpieczne dzieckoJedną z możliwości podniesienia bezpieczeństwa dziecka w jego własnym pokoju oraz pomieszczeniach, w których małe dziecko przebywa najczęściej, jest wybór okien PVC z odpowiednim wyposażeniem. Dzięki zastosowaniu klamki z kluczem znacznie zmniejszymy prawdopodobieństwo, że dziecko będzie mogło samo otworzyć okno. Ten element utrudni także dostęp do domu włamywaczowi.

Jeśli obawiamy się, że dom, który powinien być oazą i schronieniem dla rodziny może stać się celem włamywaczy, warto zamówić okna antywłamaniowe. Ich zastosowanie sprawi, że zarówno rodzice, jak i ich pociechy, będą mogli spać spokojnie.

Warto zwrócić uwagę na szybę zastosowaną w oknach. Szyba antywłamaniowa jest na tyle wytrzymała, że bez trudu poradzi sobie z aktywnością dziecka w domu. Szyba taka nie tłucze się i nie rozsypuje. Nawet jeśli dziecko rzuci w nią twardym czy ciężkim przedmiotem, domownicy są bezpieczni.

Z kolei wypadnięciu okna z ramy, np. po ich niedokładnym zamknięciu, zapobiega tzw. blokada błędnego położenia skrzydła. Niebezpieczeństwo związane z otwieraniem okna niemal całkowicie zniwelować można wybierając do pokoju dziecięcego nawiewniki. Mają one również korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Stosując nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy mamy w domu małe dzieci lub przebywamy poza domem. To dlatego, że dzięki nawiewnikom automatycznie reguluje się wilgotność powietrza, którego ruch w pomieszczeniu odbywa się samoczynnie i nie ma konieczności dodatkowego wietrzenia.

Okna PVC mają jeszcze jedną, bardzo praktyczną zaletę – są łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu, jeśli zdarzy się sytuacja, że dziecko wykorzysta powierzchnię ramy okiennej do malowania farbami, flamastrami czy kredkami, to jesteśmy w stanie szybko i bez żadnych uszkodzeń zmyć dzieło naszego malucha z okna.

Pamiętajmy, że okno w pokoju dziecięcym nie tylko powinno być kolorowe i ciekawie udekorowane, ale przede wszystkim bezpieczne i przyjazne. Klamka z kluczem, nawiewniki, blokada błędnego położenia skrzydła czy specjalne szyby, to tylko niektóre elementy okna, dzięki którym w prosty sposób możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji w domu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty