Start Arrow Budowa domuArrow Okna na poddaszu – gabinet

Okna na poddaszu – gabinet

Coraz więcej osób pracuje w domu, przynajmniej jeden dzień w tygodniu. To zwiększa wymagania co do rozplanowania domowego biura, które stało się teraz ważną częścią domu.

Najlepszym światłem do pracy jest światło dzienne. Światło dzienne jest nie tylko zdrowe dla naszych oczu, ale także dobre dla naszego nastroju i energii.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Właściwe ustawienie światła

Światło dzienne najlepiej da się wykorzystać poprzez umieszczenie naszego miejsca pracy w pobliżu okna.

We wszystkich oknach powinna istnieć możliwość zaciągnięcia rolet lub żaluzji, tak by móc odczytać tekst znajdujący się na monitorze, gdy światło dzienne stanie się zbyt ostre. Światło nie powinno być skierowane na ekran komputera, ani na pracującą osobę.

Oświetlenie sufitowe w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy powinno być łagodne i uzupełnione przy pomocy lampy biurkowej, najlepiej na elastycznym przegubie umożliwiającym regulację źródła światła. Lampa powinna być ustawiona po przeciwnej stronie niż ręka, którą piszesz, tak by nie zasłaniała sobie światła.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Dobre oświetlenie dla domowego biura

 • Pamiętaj, aby dobrze czuć się pracując przy biurku, musisz jak najlepiej wykorzystać światło dzienne w Twoim domowym biurze.
 • Zadbaj o to, by oświetlenie pomieszczenia było równe i niezbyt intensywne.
 • Bardzo jasna ściana lub okno zarówno przed, jak i za Tobą utrudnia pracę z monitorem. Jasne źródło światła znajdujące się za Tobą będzie raziło, z powodu zbyt silnego oświetlenia tła, podczas gdy źródło światła znajdujące się przed Tobą będzie powodowało odbicia.
 • Jeśli światło jest zbyt jasne lub zbyt ostre, zastosuj żaluzje lub rolety.
 • Blask i odbicia od ekranu komputera męczą oczy. Ustaw lusterko na głównych powierzchniach roboczych, np. na biurku, na klawiaturze i przed monitorem komputera i przetestuj w ten sposób całą dostępną powierzchnię. Jeśli widzisz w lusterku którekolwiek ze źródeł światła, oznacza to, że oświetlenie jest niewłaściwe. Przesuń ekran i powtórz test.
 • Wykorzystaj widok z okna, elementy dekoracji wnętrza oraz różne efekty świetlne by stworzyć atrakcyjny i inspirujący pokój do pracy.

Nie wiesz, jak rozplanować okna w pozostałych wnętrzach? Przeczytaj koniecznie o oknach na poddaszu w:
sypialni, pokoju dziecka, salonie, łazience, kuchni, holu,

Autor: VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray