Start Arrow Budowa domuArrow Okna na poddaszu – hol

Okna na poddaszu – hol

W większości domów nietrudno odnaleźć ciemne zakamarki i źle oświetlone miejsca. Hol, korytarz czy toaleta dla gości znajdują się zwykle w centrum domu, gdzie światło dzienne ma jedynie ograniczony dopływ. Często takie miejsca są wykorzystywane w nieodpowiedni sposób lub nie wykorzystywane w ogóle. Ten problem jest najbardziej widoczny w domach w zabudowie szeregowej, gdzie mniejsze ściany zewnętrzne oznaczają mniejszą liczbę okien.

Jednakże nowoczesne technologie dają nam nowe możliwości. Najlepszym rozwiązaniem będą okna połaciowe, które zapewniają piękny widok i przyjemne łagodne światło, idealne do pracy i relaksu. Żaluzje czy rolety pozwalają na dostosowanie światła dziennego do własnych potrzeb.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Światło dotrze wszędzie

W niektórych przypadkach lokalizacja pomieszczenia, lub konstrukcja dachu sprawia, że instalacja okien połaciowych jest zbyt kosztowna, lub wręcz niemożliwa. Wtedy rozwiązaniem może okazać się świetlik tunelowy. Światło dociera do pomieszczenia poprzez specjalnie zaprojektowany, elastyczny tunel prowadzący od dachu budynku do sufitu.

Świetlik tunelowy to naturalne rozwiązanie dla pomieszczeń, gdzie nie można zainstalować okien. Daje on również możliwości wykorzystania światła dziennego wszędzie tam gdzie dotychczas jedynym rozwiązaniem było oświetlenie elektryczne.

Dobre oświetlenie ciemnych miejsc

  • Świetlik tunelowy pozwala skierować światło dzienne do pomieszczeń i miejsc, które musiałyby pozostać ciemne i pozbawione okien.
  • Wyszukaj wszystkie ciemne pomieszczenia i nieużywane kąty w Twoim domu – oświetl je i urządź.
  • Połącz światło naturalne, uzyskane przy pomocy świetlików tunelowych w suficie, z innym oświetleniem, np. kilkoma elektrycznymi źródłami światła ustawionymi blisko siebie. To pozwoli na dobre oświetlenie całego pomieszczenia.
  • Baw się światłem dziennym i oświetleniem elektrycznym, by powiększyć optycznie pomieszczenie lub podkreślić np. długi, wąski kształt holu wejściowego.
  • Wykorzystaj jasne kolory ścian i sufitu by zwiększyć poczucie otaczającej Cię przestrzeni i unieść optycznie sufit. Zaakcentuj ten efekt ciemnym chodnikiem na podłodze lub dwoma różnymi kolorami na ścianach (ciemniejszy z kolorów powinien znajdować się na górze).

Nie wiesz, jak rozplanować okna w pozostałych wnętrzach? Przeczytaj koniecznie o oknach na poddaszu w:
sypialni, pokoju dziecka, salonie, gabinecie, łazience, kuchni.

Autor: VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray