Start Arrow Budowa domuArrow Okna na poddaszu – łazienka

Okna na poddaszu – łazienka

Kiedyś łazienka była pomieszczeniem czysto funkcjonalnym, przeznaczonym na szybki poranny prysznic. Obecnie stała się miejscem odpoczynku, gdzie członkowie rodziny mogą się odprężyć i naładować swoje baterie. Przez kilka ostatnich dziesięcioleci łazienka, niegdyś pomieszczenie zimne, urosło i zostało wyposażone w nowe meble.

Rozwój ten nakłada na oświetlenie łazienki nowe wymagania. Nadal niezbędne jest wydajne oświetlenie, ale wiele osób pragnie również mieć więcej świeżego powietrza, ładniejszy widok i możliwość przyciemnienia światła.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Kąpiel w świetle

Światło dzienne najlepiej i w najbardziej naturalny sposób oddaje kolory i wygląd cery, a okno umożliwia dobrą wentylację pomieszczenia. Okno, które można otworzyć by zapobiec zawilgoceniu pomieszczenia i stworzyć rześką atmosferę jest w łazience po prostu nieodzowne.

Ciesz się światłem słonecznym np. stosując szklaną kabinę prysznicową. W ten sposób światło wpada w głąb łazienki i penetruje całe pomieszczenie.

Wybierz jasne kolory kafelków, ścian i sufitu, w szczególności, jeśli Twoja łazienka nie jest zbyt duża, ponieważ jasne kolory najlepiej odbijają światło dzienne.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Dobre oświetlenie łazienki

  • Dzięki światłu dziennemu pomieszczenia stają się jasne i przyjazne. Kolor i odcień skóry, figura i twarz wydają się miękkie i naturalne.
  • Okna zapewniają właściwą wentylację, zmniejszając problemy z wilgocią, a w przypadku okien połaciowych nie musisz już się martwić wścibskimi sąsiadami.
  • Wykorzystaj światło dzienne jak najlepiej: w łazience stosuj ścianki działowe i inne płyty ze szkła, np. wokół prysznica.
  • Połącz światło dzienne z oświetleniem sztucznym, tak aby łazienka zawsze była dostatecznie oświetlona, np. do robienia makijażu, wyjmowania soczewek kontaktowych i sprzątania.
  • Wybierz jasne kolory płytek, sufitu i ścian. Lepiej odbijają światło dzienne i powiększają optycznie pomieszczenie.

Nie wiesz, jak rozplanować okna w pozostałych wnętrzach? Przeczytaj koniecznie o oknach na poddaszu w:
sypialni, pokoju dziecka, salonie, gabinecie, kuchni, holu,

Autor: VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty