Start Arrow Budowa domuArrow Okna na poddaszu – pokój dziecięcy

Okna na poddaszu – pokój dziecięcy

Pokoje dla dzieci i dorastających nastolatków spełniają w ciągu dnia, jak i w nocy, różne funkcje. Taki pokój służy do zabawy, odpoczynku, pracy i snu. Potrzeba światła – zarówno dziennego, jak i sztucznego – waha się od dobrego oświetlenia do zabawy w ciągu dnia, do przyćmionego światła w kącikach i całkowitej ciemności do niezakłóconego snu w nocy.

Światło dzienne do zabawy

Małe dzieci często bawią się na podłodze i właśnie dlatego potrzebują, by była dobrze oświetlona. Światło dzienne i bezpośrednie słońce są świetnym dodatkiem do zabawy, jednakże musi istnieć możliwość kontrolowania ilości wpadającego światła przy pomocy rolet.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Gdy dzieci dorastają, ważne stają się kontakty towarzyskie. To wymaga innego oświetlenia przytulnych kącików oraz miejsc siedzących, gdzie potrzebne jest zarówno dobre oświetlenie do czytania, jak i światło przyćmione. Nastolatki także spędzają dużo czasu przy biurku, odrabiając pracę domową, rysując i grając w gry komputerowe. Tu najważniejsze jest dobre światło do pracy – najlepiej połączenie światła dziennego z regulowaną lampą.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Dobre oświetlenie pokoju dziecięcego

  • Słońce dodaje dziecięcym zabawom ciepła.
  • Rolety pozwalają Ci kontrolować dopływ światła dziennego i pozwalają na stworzenie niesamowitych efektów świetlnych w pokoju.
  • Rolety zaciemniające zapewniają niezakłócony sen w jasne, letnie noce i poranki
  • Odpowiednie światło do pracy jest szczególnie ważne dla dzieci starszych, które spędzają czas przed komputerem, ucząc się i grając w gry komputerowe.

Nie wiesz, jak rozplanować okna w pozostałych wnętrzach? Przeczytaj koniecznie o oknach na poddaszu w:
sypialni, salonie, gabinecie, łazience, kuchni, holu,

Autor: VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty