Start Arrow Budowa domuArrow Okna na poddaszu – sypialnia

Okna na poddaszu – sypialnia

Obecnie domy rodzinne mają mniej pokoi. Salon, jadalnia i kuchnia to często jedno duże pomieszczenie, w którym rodzina spotyka się w różnych celach. W taki sam sposób biuro w domu, z biurkiem i komputerem, stało się pomieszczeniem dla wszystkich członków rodziny. Dlatego traktujemy sypialnię jako naszą osobistą przestrzeń, a nie jedynie pomieszczenie, w którym spędza się noc. To tu szukamy spokoju by poczytać książkę, obejrzeć telewizję, odprężyć się, czy pobyć samemu, rozkoszując się ciszą.

Dlatego w sypialni powinna istnieć możliwość urozmaicenia oświetlenia. Niezbędny jest dobry dostęp do światła dziennego, z możliwością jego zaciemnienia. W pokoju powinny zostać wydzielone strefy z oświetleniem do pracy i do czytania – oraz strefa z niefiltrowanym światłem dziennym, w którym w sposób naturalny prezentują się kolory, byś mógł rano łatwo wybrać, w co się ubierzesz.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Światło dzienne rano i wieczorem

Okna z widokiem na niebo zapewniają dobre samopoczucie i stwarzają najlepsze warunki do odstresowania się i odpoczynku. W ciągu dnia sypialnia powinna być na tyle jasna, byś był w stanie posprzątać, wybrać ubranie, które założysz lub czytać.

Rolety wewnętrzne pozwalają stopniowo regulować dopływ światła dziennego, w zimowe miesiące utrzymywać ciepło wewnątrz, a latem nie wpuszczać upału do środka.

Rolety zewnętrzne potrafią całkowicie odciąć dopływ światła i ciepła. W ciągu dnia i w nocy, regulacja temperatury i wentylacja powinny funkcjonować na tyle dobrze, byś mógł dobrze spać i wypoczywać.

(fot. VELUX)

(fot. VELUX)

Dobre oświetlenie sypialni

  • Światło dzienne i błękit nieba tworzą w sypialni atmosferę dobrego samopoczucia. Nie ma nic lepszego niż obudzić się i spojrzeć przez okno na otaczający nas świat i pogodę.
  • Możliwość osłony przed słońcem i wentylacji pomieszczenia zapewnia zdrowy klimat w domu, tak nocą, jak i w dzień. Rolety zewnętrzne pozwalają Ci odciąć całkowicie dopływ światła i ciepła z zewnątrz, a zasłony łagodzą ostrość światła dziennego i pomagają regulować ją zgodnie z Twoimi potrzebami.
  • Pamiętaj o stworzeniu stref z oświetleniem do pracy i do czytania, oraz ze światłem dziennym, np. do ubierania się.
  • Dla oświetlenia i ogrzewania pomieszczenia, ważne jest usytuowanie okien. W sypialni najlepiej by okna skierowane były na północny wschód, gdyż wtedy wpuszczają światło słoneczne rankiem, a przez resztę dnia ograniczają ilość wpadającego światła i ciepła.

Nie wiesz, jak rozplanować okna w pozostałych wnętrzach? Przeczytaj koniecznie o oknach na poddaszu w:

pokoju dziecka, salonie, gabinecie, łazience, kuchni, holu

Autor: VELUX

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu