Start Arrow Budowa domuArrow Okna – portfenetr

Okna – portfenetr

Jakiego typu okna powinno się wybrać? Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od charakteru pomieszczenia. Niewątpliwie jednak te niezwykle ważne elementy, zamykające otwór w ścianie lub dachu, powinny służyć jak najlepszemu oświetleniu pokoju oraz jego właściwemu przewietrzaniu.

A może portfenetr?

portfenetr_Hubska_CentreNazwa wzięła się z połączenia ze sobą dwóch francuskich słów: „porte” i „fenetre”, które znaczą kolejno drzwi i okno. Okna te sięgają do poziomu podłogi. Montowano je już w konstrukcjach pałaców z XVII wieku. Obecnie stosuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach mieszkalnych, często jako zamiennik balkonu.

Przy płaskiej elewacji naszego projektu okna te powodują optyczne wrażenie lekkości – mówi Witold Sadowski, inwestor Hubska Centre we Wrocławiu. – Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania będzie także znakomite doświetlenie pomieszczeń.

Portfenetry są korzystnym rozwiązaniem w długich i jednocześnie wąskich pokojach – dodaje Maciej Konopka, z pracowni architektonicznej pro-Art Konopka. – Zamontowane w tej sytuacji na krótszej ścianie zapewniają jednakowy rozkład światła tak przy oknie jak i w głębi pokoju. Nie należy jednak umieszczać okien tego typu w dłuższej ścianie, gdyż pomieszczenie zostaje wtedy podzielone na część dobrze i gorzej oświetloną.

Autor: Pegasus

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645