Start Arrow Budowa domuArrow Okno dachowe w łazience – gdzie montować?

Okno dachowe w łazience – gdzie montować?

Łazienka z oknem to już standard w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Jeżeli budujemy domy z poddaszem, to właśnie na wyższej kondygnacji sytuujemy łazienki, które wraz z sypialniami i garderobą tworzą nocną, prywatną strefę naszego domu. Aranżacje łazienek z oknem dachowym dają niesamowite efekty. Na co jednak należy zwrócić uwagę planując okno połaciowe w łazience?

Wanna pod oknem dachowym – wady i zalety

Kąpiel w świetle czy pod gwiazdami daje niesamowite wrażenia, a prysznic pod oknem skojarzyć się może z kąpielą pod wodospadem… Cudowne, ale te doznania szybko popsuje ciągłe roszenie się szyby w oknach pod wpływem wilgoci.

Jeżeli chcemy, aby projekty łazienek zawierały wannę, umywalkę czy kabinę prysznicową pod oknem, konieczne będzie zastosowanie specjalnej wentylacji z podgrzewanym nawiewem powietrza, co jest jednak rozwiązaniem rzadko spotykanym w domach.

Powietrze musi się prawidłowo cyrkulować wokół okna, a to zapewni jedynie montaż grzejnika.

Zabudowa wnęki okiennej w łazience

Jeśli okno wyposażone jest w nawiewnik okienny lub ma klapę wentylacyjną, para wodna, szczególnie zimą, będzie się skraplać nie tylko na szybie, ale także wokół tych elementów. Aby uniknąć kondensacji pary wodnej należy, jak wspomnieliśmy, zamontować pod oknem grzejnik, a także prawidłowo zabudować wnękę okienną.

Wykończenie wnęki okiennej w łazience na poddaszu musi być tak wykonane, by górny element był skonstruowany poziomo, a dolny pionowo (względem podłogi). Dzięki temu światło wpadające do wnętrza zostanie najlepiej wykorzystane, a zjawisko kondensacji pary wodnej na wewnętrznej powierzchni szyby zostanie zniwelowane poprzez właściwą cyrkulację ciepłego powietrza.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

  • Lampa satynowa Fiona Czarna-Juta Boho 50cm

  • Promocja

    Lampa wisząca dzwoneczki Chmurki Pink + 3 żar...

  • Lampa podłogowa nowoczesna BOHO Black 1pł. ra...

  • Ścierka do mycia okien 35x35

  • Kinkiet Lagos Black TK Lighting

  • Lampa sufitowa Plafon CLEO 400 120W Czarny E27

  • Lampka stołowa drewniana - Elegant