Start Arrow WnętrzaArrow Okno w łazience. Kilka wskazówek aranżacyjnych…

Okno w łazience. Kilka wskazówek aranżacyjnych…

Okno w łazience to duży atut tego pomieszczenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, urządzając łazienkę z oknem i ciesz się dostępem do naturalnego światła. 

Najważniejsze zasady aranżacji łazienki z oknem:

  • dostęp do okna nie powinien stanowić problemu. To ważne, nie tylko ze względu na wentylację pomieszczenia, ale również łatwe sprzątanie,
  • montując lustro w łazience, pamiętaj, aby nie umieścić go naprzeciw okna. Lustro w pobliżu okna, będzie odbijać światło, przez co będziesz mieć kłopot z przejrzeniem się w nim, 
  • wybierając płytki do łazienki z oknem, kieruj się tym, aby nie było widać na nich zacieków i smug. W sprzedaży dostępne są materiały ze specjalną powłoką, które zabezpieczają przez śladami palców.

Aranżacja okna w łazience

Okno w łazience stanowi element dekoracyjny wnętrza. Jeśli dodatkowo posiadasz parapet, możesz go przyozdobić świeczkami lub roślinami. Pamiętaj też o dekoracji okna. Do wyboru masz: firanki, rolety lub plisy. Dobrze dobrana dekoracja, nie tylko będzie bardzo funkcjonalna, ale również podkreśli charakter i styl wnętrza. 

Oświetlenie łazienki z oknem

To bardzo ważna kwestia, gdyż warunki oświetlenia w łazience z oknem zmieniają się w zależności od pogody, pory dnia oraz pory roku. Oprócz oświetlenia głównego, koniecznie wyposaż łazienkę w oświetlenie punktowe. W szczególności w okolicach: wanny, prysznica i umywalki. 

Rośliny 

W łazience z oknem możemy pozwolić sobie na hodowanie żywych roślin. Do roślin, które lubią światło zalicza się: storczyki, paprocie oraz fikusy.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty