Start Arrow OgródArrow Opadające liście poinsecji. Dlaczego roślina traci liście?

Opadające liście poinsecji. Dlaczego roślina traci liście?

Poinsecja, zwana również „gwiazdą betlejemską, to roślina, która jednoznacznie kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem. Pięknie dekoruje świąteczne wnętrze i wprowadza wyjątkowy klimat do pomieszczenia. Niestety roślina ta bardzo często po zakupie traci liście. Dlaczego? O tym poniżej…

Dlaczego poinsecja traci liście?

Jeśli gwiazda betlejemska traci liście, przyczyną może być zimne powietrze lub przeciągi. Trzeba pamiętać, że roślina nie znosi chłodu. Temperatura poniżej 12 stopni Celsjusza jest dla niej szkodliwa. Pamiętaj, aby nie kupować rośliny, która w sklepach wystawiona jest w miejscach narażonych na przeciągi lub sprzedawana jest na zewnątrz. 

Inną przyczyną gubienia liści jest zbyt ciemne stanowisko. Gwiazda betlejemska lubi jasne miejsca, o dużej ilości naturalnego światła. Jeśli przez kilka tygodni będzie przebywać w zbyt ciemnym miejscu, zacznie tracić liście. 

Opadające i żółte liście 

Żółte i opadające liście poinsecji, świadczą o uszkodzeniu korzeni. Często przyczyną tego stanu jest za duża wilgoć. Poinsecja doskonale znosi brak wody, pod warunkiem, że bryła korzeniowa nie jest całkiem przesuszona. 

Zastanawiasz się, jak uprawiać i pielęgnować poinsecję? Sprawdź: Poinsecja: uprawa i pielęgnacja świątecznej rośliny.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 29, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty