Start Arrow Wiadomości Arrow Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd

Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd

Nadchodzi wiosenny czas remontów. Najbardziej opłacalną inwestycją remontową jest bez wątpienia termomodernizacja domu. Jeśli zaliczasz się do rozsądnych inwestorów chcących ocieplić ściany swojego domu, by mieszkać komfortowo i płacić mniej za ogrzewanie powinieneś skorzystać z nowoczesnych i bezpłatnych narzędzi ułatwiających zaplanowanie termoizolacji od A do Z.

Wizualizer

Wizualizer. fot. Termo Organika

Intuicyjne programy nie tylko oszczędzą Twój czas i pozwolą dokładnie obliczyć odpowiadający Twoim wymaganiom współczynnik przenikania ciepła U ścian, ale również pomogą wybrać grubość i rodzaj izolatora, a także optymalny gatunek oraz kolor tynku na elewację.

Wybór koloru na elewację

Wybór koloru na elewację często staje się trudnym zadaniem szczególnie, gdy trzeba pogodzić gusta wszystkich domowników i dopasować styl wykończenia do sąsiadujących domów. Dodatkowo należy odpowiednio „zgrać” kolor elewacji z kolorem dachu. Warto pamiętać, że elewacja to nie tylko kolor ściany, ale także barwa przyziemia (cokołu), czy też elementy dekoracyjne, jak np. bonie. Na stronie internetowej Termo Organiki dostępny jest bezpłatny wizualizer kolorów. To funkcjonalne narzędzie internetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, architektów i projektantów zapewnia przygotowanie symulacji kolorystycznej elewacji budynku. Prosty w obsłudze program gwarantuje swobodną zabawę kolorami tynków i farb, która ułatwi wybór optymalnego, kolorystycznego rozwiązania podczas planowania termomodernizacji.

– Wizualizer kolorów oparty jest na nowoczesnych modelach domów. Każdy zainteresowany ociepleniem domu może w intuicyjny sposób eksperymentować z kolorami elewacji, dachu czy cokołu i wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Dzięki wykorzystaniu wizualizera etap wyboru kolorystyki jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przewidywalny.

Konfigurator jakości ocieplenia

Zasada ocieplania budynków jest stosunkowo prosta. Zwracamy uwagę na grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr: λ – lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Im mniejsza jest wartość lambdy, tym lepiej materiał izolacyjny chroni budynek przed utratą ciepła.Najlepiej stosować grubszą warstwę izolatora, o niskiej lambdzie np. 15 cm warstwa styropianu Termo Organiki Gold Fasada o lambdzie ≤ 0,038 chroni tak samo skutecznie, jak murowana ściana o grubości 400 cm (!).

W przygotowaniu planu termomodernizacji bardzo pomocny może okazać się specjalny konfigurator, który w prosty sposób obliczy współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku. Program ułatwia wybranie optymalnych materiałów z odpowiednimi parametrami (rodzaj styropianu, jego grubość, klej, tynki, itd.), gwarantującymi wykonanie ocieplenia spełniającego nasze wymagania.

Bezpłatna, indywidualna porada ekspercka

Na stronie Termo Organiki znajduje się baza kontaktowa z telefonami i mailami dyrektorów, którzy zajmują się doradztwem technicznym związanym z termomodernizacją.

Wybór koloru elewacji

Wybór koloru elewacji. fot. Termo Organika

Więcej na stronie: www.termoorganika.pl

Źródło:Termo Organika

Termo Organika
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Influentpl

Influentpl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 9, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu