Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Oryginalna i ponadczasowa. Kuchnia w stylu vintage

Oryginalna i ponadczasowa. Kuchnia w stylu vintage

Styl vintage zaistniał na przełomie lat 50. i 60. najpierw w modzie. Dopiero później zaczęto aranżować wnętrza w tym stylu. Ciekawostką jest, iż nazwa tego stylu pochodzi z terminologii winiarskiej i oznacza „stary rocznik wina”.

Kuchnia w tym stylu jest ciepła i przytulna. Wnętrze to doskonałe rozwiązanie dla osób kochających stare przedmioty, które mają duszę. Styl ten jest na tyle trudny do aranżacji, gdyż polega na łączeniu ze sobą elementów z różnych stylów. Zatem potrzebne jest ogromne wyczucie estetyki i smaku. Jak w kuchni stworzyć niepowtarzalny klimat w stylu vintage? Oto kilka porad.

Styl vintage jest wyrazisty. Mocne barwy i kontrast to główne cechy tego stylu. Połączenie bieli z czerwienią, turkusem czy kolorem żółtym doskonale podkreśli charakter wnętrza. Aby wprowadzić styl vintage w kuchni należy wybrać meble i sprzęt AGD, który nawiązują do minionych epok. Można też przywrócić drugie życie starym meblom i sprzętom. Czasem wystarczy niewielki wkład własny, aby stare przedmioty stały się znów użyteczne.

W kuchni o tym stylu panować ma nieład. Różnorodność dodatków świetnie sprawdzi się w aranżacji kuchennej przestrzeni. Stylowe pudełka na kawę, herbatę czy cukier bądź piękna i przestarzała cukierniczka to tylko nieliczne dodatki, które podkreślą niezwykły klimat tego stylu. Warto też przypomnieć o motywach kwiatów na obrusach czy ścierkach, które są nieodłącznym elementem vintage.

Zobacz także inny artykuł na naszej stronie, dotyczący aranżacji kuchni w stylu vintage: Jak urządzić kuchnię w stylu vintage? 

Styl ten jest na pewno niepowtarzalny. Decydując się na kuchnię w tym stylu, zyskasz niebanalne i przytulne wnętrze. A przecież kuchnia jest sercem domu. Warto się odważyć.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 22, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD