Start Arrow WnętrzaArrow Oświetlenie łazienki

Oświetlenie łazienki

Łazienka to miejsce, w którym wykonujemy różnego rodzaju czynności pielęgnacyjne i upiększające. Trudno wyobrazić sobie pełne funkcjonowanie tego wnętrza bez właściwego oświetlenia. Warto zatem zadbać o to, by oświetlić łazienkę w sposób skuteczny, estetyczny, a także bezpieczny.

Zobacz także:

Gdy urządzamy łazienkę, podstawową kwestią jest oświetlenie górne. Światło z niego pochodzące powinno być rozproszone i mieć białą barwę – nie będzie wówczas zniekształcać barw, co może stanowić dużą przeszkodę w korzystaniu z łazienki. Białe światło możemy uzyskać stosując klosze lamp wykonane z mlecznego szkła, lub świetlówki kompaktowe. Cena świetlówek kompaktowych jest dość wysoka, jednak ich zastosowanie niesie za sobą spore oszczędności – zużywają bowiem zdecydowanie mniej energii.

(Odpowiednie oświetlenie pomoże nam w codziennym dbaniu o urodę, kinkiet BOWTOW, fot. www.oswietlenie.dom.pl)

Ponadto w łazience bardzo duże znaczenie ma oświetlenie dodatkowe. Pamiętajmy, że aby móc precyzyjnie wykonywać makijaż i pielęgnację twarzy, potrzebne jest odpowiednie oświetlenie po bokach lustra – najlepiej na wysokości naszych oczu. Szczególnie dobrze sprawdzi się to w przypadku wąskich luster – po dwóch stronach możemy zastosować dwa kinkiety. Gdy lustro jest szersze, lepszym rozwiązaniem zamontowany nad nim podłużny kinkiet. Pozwoli nam on na dużo lepsze oświetlenie twarzy, aniżeli pojedyncza żarówka.

(Nad szerokim lustrem wart umieścić podłużny kinkiet, kinkiet SEABORD, fot. www.oswietlenie.dom.pl)

Oświetleniem warto też podkreślić te miejsca w łazience, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Oprócz klasycznego oświetlenia możemy zatem wkomponować w przestrzeń łazienki dodatkowe punkty świetlne – na przykład wykorzystując lampy halogenowe. Ich światło niezwykle efektownie odbija się od płytek ceramicznych, urozmaicając wystrój wnętrza.

(Godne uwagi miejsca w łazience warto podkreślić punktowym oświetleniem, Herba I LED kinkiet z włącznikiem, fot. www.oswietlenie.dom.pl)

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty