Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Oświetlenie w pokoju dziecka

Oświetlenie w pokoju dziecka

Aranżując pokój dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Jakie oświetlenie będzie odpowiednie dla dziecka w wieku przedszkolnym? Na to pytanie odpowiada ekspert firmy Kontakt-Simon:

Podstawowym źródłem światła w pokoju dziecka jest światło górne, które powinno zostać uzupełnione o oświetlenie dodatkowe – np. kinkiety dla dzieci – oraz lampkę przy łóżku (idealnie sprawdza się podczas czytania bajek) i na biurku.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak na przykład świetlówka „dwa w jednym”, wyposażona dodatkowo w diodę LED dokładnie oświetli wnętrze pokoju dziecka Co ciekawe, może ona pełnić funkcję oświetlenia głównego lub być oświetleniem dodatkowym. To idealne rozwiązanie dla maluchów, odczuwających lęk przed zasypianiem w całkowitej ciemności.

Interesującymi produktami są też specjalne naklejki fluorescencyjne oraz mieniące się w ciemnościach kontakty, które nie tylko zapewniają bajkowy efekt, lecz także dadzą poczucie bezpieczeństwa, śpiącym maluchom.

Nie zapomnijmy o maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego. Ustaw więc biurko przy oknie. Dlaczego? Ponieważ dziecko w wieku przedszkolnym zaczyna malować i rysować. Jego pierwsze biurko należy więc zlokalizować przy oknie, w taki sposób, aby cień rysującej ręki, nie padał na zeszyt, a refleksy światła nie pojawiały się na monitorze komputera, jeżeli również znajduje się on w pokoju. 

O czym należy jeszcze pamiętać?

Pokój dziecka to pomieszczenie, które służy zarówno do zabawy, nauki, jak i odpoczynku. Wybierając więc oświetlenie do pokoju dziecka należy zadbać o kilka źródeł światła, które pozwolą komfortowo korzystać z aranżowanego pomieszczenia. Miejsce do odpoczynku powinno być wyposażone w delikatne światło, które zapewni poczucie bezpieczeństwa. Z kolei miejsce do nauki powinno być dobrze doświetlone. Postaw więc na lampę biurkową, która punktowo oświetli pożądane miejsce i ułatwi codzienną naukę. Nie zapomnij też o oświetleniu głównym, które idealnie oświetli miejsce zabawy. Ciekawym rozwiązaniem będzie też umieszczenie na bocznej ścianie pokoju kinkietu, który ułatwi dziecku codzienne zasypianie. Lampa podłogowa sprawdzi się równie dobrze.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 17, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty