Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Oświetlenie zamiast zagłówka. Zrób sam oryginalną dekorację sypialni

Oświetlenie zamiast zagłówka. Zrób sam oryginalną dekorację sypialni

Ozdobny zagłówek łóżka zajmuje dużo miejsca, więc świetnie sprawdza się głównie w większych pomieszczeniach. Co jednak zrobić, jeśli nasza sypialnia jest niewielka? Zagłówek można zastąpić oryginalnym oświetleniem z lampek, które rozjaśni wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalną atmosferę.

dekoracyjny zaglowek lozka, dekoracja sypialni, oswietlenie sypialni

fot. Bosch

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

 • sznura lampek (jego długość zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
 • taśmy malarskiej,
 • ołówka,
 • młotka i gwoździ,
 • lasera krzyżowego Bosch PLL 2.

Wzór oświetlenia zależy wyłącznie od Twoich preferencji – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. My wybraliśmy najbardziej klimatyczny i przywodzący na myśl najcieplejsze wspomnienia motyw – dom.

Przy pomocy lasera krzyżowego Bosch PLL 2 z łatwością stworzysz szablon motywu na ścianie. Gdy już to zrobisz, zaznacz wzór taśmą malarską, a następnie wbij gwoździe, na których powiesisz lampki. Ale najpierw przeczytaj nasze wskazówki, które w trzech krokach pomogą Ci precyzyjnie zrealizować ten projekt.

fot. Bosch Krok 1

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia na wybranej wysokości, na której chcesz, aby znajdował się punkt numer 2 (który z punktem 1. wyznaczy lewą ścianę domu). Zaznacz ołówkiem wymierzony punkt. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

dekoracyjny zaglowek lozka, dekoracja sypialni, oswietlenie sypialni Krok 2

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

dekoracyjny zaglowek lozka, dekoracja sypialni, oswietlenie sypialni Krok 3

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9.

Gotowe!

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 8, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

 • Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

 • Promocja

  Calyx listwa 2 pł. Black

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Lampa wisząca TWIST 6W LED

 • Promocja

  Zwis Burn Black 1 pł.