Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Owoce i warzywa… Jak je przechowywać?

Owoce i warzywa… Jak je przechowywać?

Sezonowe owoce i warzywa uznawane są za te najsmaczniejsze oraz najbardziej wartościowe. Ich świeżość gwarantuje zdrowie i pyszny smak. Prawidłowe przechowywanie natomiast może wydłużyć ich okres przydatności. Sprawdź, jak przechowywać owoce i warzywa! Oto kilka wskazówek…

#1 Przygotowanie owoców i warzyw przed włożeniem ich do lodówki

Aby owoce i warzywa zachowały swoją świeżość, przed włożeniem ich do lodówki, należy je rozpakować i posegregować. Pamiętaj, aby nie przechowywać ich w folii czy w opakowaniu. Bez dostępu do powietrza szybko się popsują. Umyj je pod bieżącą, zimną wodą i dokładnie osusz. Nie wszystkie jednak warzywa i owoce należy myć od razu po zakupie. Warzywa kapustne, takie jak: kapusta, brokuł czy kalafior; warzywa okopowe, tj. ziemniaki, marchew lub buraki oraz niektóre owoce, w tym maliny czy truskawki należy umyć zaraz przed spożyciem, gdyż stracą swoje wartości odżywcze. 

Pamiętaj także o tym, aby przed zakupem owoców i warzyw dokładnie sprawdzić, czy nie są one uszkodzone. Świeże i obrane owoce lub warzywa należy przechowywać w plastikowych, szczelnie zamykanych pojemnikach. 

#2 Mrożenie owoców i warzyw

Wbrew powszechnej opinii, mrożone owoce i warzywa nie tracą swych wartości odżywczych. Niska temperatura w zamrażarce chroni je przed drobnoustrojami, które wpływają na proces gnicia. Do zamrażania owoców i warzyw najczęściej używamy woreczków foliowych lub plastikowych pojemników. 

#3 Przechowywanie owoców i warzyw poza lodówką

Niektóre warzywa tracą swoje wartości odżywcze w niskich temperaturach. Należą do nich: pomidory, ogórki, cukinie i bakłażany. Z kolei banany, pomarańcze i ananasy doskonale radzą sobie w pokojowej temperaturze. Pamiętaj, aby nie umieszczać w lodówce czosnku, cebuli oraz gruszek. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 11, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD