Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Paleniska i biokominki: ogień w nowoczesnym ogrodzie

Paleniska i biokominki: ogień w nowoczesnym ogrodzie

Letnie biesiadowanie w ogrodzie często przeciąga się do późnych godzin wieczornych. Warto zadbać wtedy o wyjątkową oprawę przyjęcia, aranżując nastrojowe oświetlenie: lampy czy świece w lampionach, a nawet rozpalając ognisko, co zawsze sprawia frajdę wszystkim domownikom. Jeżeli jednak na naszej działce nie mamy tyle powierzchni, by wydzielić bezpieczne miejsce na ognisko, poszukajmy mniej tradycyjnych rozwiązań. Paleniska gazowe czy biokominki pozwolą nam cieszyć się ogniem na własnym tarasie czy balkonie.

Nowoczesne ogrody wymagają odpowiedniego wyposażenia wypoczynkowego. Proste formy mebli ogrodowych, konkretna, monochromatyczna gama kolorów, wystrój nie wymagający wiele zachodu przy pielęgnacji, zarówno wyposażenia jak i roślinności. W taką aranżację tarasu czy ogrodu doskonale wkomponują się nowoczesne rozwiązania, umożliwiające uzyskanie płomieni żywego ognia, dające niesamowity nastrój podczas wieczornych spotkań rodzinnych.

Biokominki

Biokominki nie wydzielają dymu, zapachu czy popiołu i sadzy podczas palenia. Ich użytkowanie jest niezwykle proste – urządzenie wystarczy wyjąć z opakowania, by móc cieszyć się realistycznym wrażeniem ognia. Biokominki mogą być wolnostojące, zamontowane we wnęce lub na specjalnie zbudowanym do tego elemencie dekoracyjnym (np. stoliku) lub w obudowie umożliwiającej montaż bezpośrednio na ścianie tarasu. Wolnostojące biokominki są niezwykle mobilne – możemy zamontować je w każdym miejscu.

(Biokominek fot. Planika)

Dzięki unikalnemu designowi, biokominek wnosi do przestrzeni dotyk prawdziwego luksusu i jednocześnie staje się centralnym punktem podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

(Biokominek Fire Line Outdoor, fot. Planika)

Paleniska gazowe

Gazową atrakcyjną alternatywą mogą się okazać paleniska gazowe. Dzięki nim cieszymy się nastrojem prawdziwego płomienia przez cały rok. Paleniska gazowe możemy wyposażyć w dodatkowe elementy i akcesoria, np. ruszt i szybko przemienić ognisko w poręcznego grilla.

(Palenisko Happy Cocooning – www.paleniskagazowe.pl)

Paleniska gazowe, dając kontakt z żywym ogniem, budują nie tylko niesamowitą atmosferę przyjęć w ogrodzie, ale również umożliwiają spędzanie czasu na tarasie czy ogrodzie nawet w chłodne wieczory i dni. Co istotne, ognisko wygląda niezwykle efektownie, ale jest bardzo bezpieczne, nie wydziela iskier i dymu.

(Palenisko Happy Cocooning – www.paleniskagazowe.pl)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 11, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród