Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Papier Gładziowy – gładka ściana bez szlifowania

Papier Gładziowy – gładka ściana bez szlifowania

Tradycyjna gładź szpachlowa, stosowana w celu uzyskania gładkiej, równej powierzchni pod malowanie, wymaga solidnej pracy i uciążliwego remontu. Dodatkowo szlifowanie powierzchni generuje tumany pyłu, jest praco- i czasochłonne. Alternatywą dla długiego remontu jest papier gładziowy. Naklejany na ścianę pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni bez uciążliwego szlifowania.

(Malowanie czy tapetowanie ścian wymaga idealnie gładkiej powierzchni. Czy zawsze konieczne będzie przygotowywanie zaprawy, nakładanie i uciążliwe szlifowanie powierzchni?)

Co to jest papier gładziowy?

Papier gładziowy wykonany jest z czystej celulozy drzewnej, która zapewnia produktowi wytrzymałość na naciąganie. Ma bardzo gładką i jednolitą powierzchnię oraz cztery grubości, które w różnym stopniu pokrywają mankamenty przygotowywanej do malowania lub tapetowania ściany.

(Papier gładziowy jest dostępny w rolkach.)

Najcieńsze papiery wykończeniowe mają grubość 1000 i stosuje się je raczej na nowe ściany. Grubość 1200 czy 1400 pokryje już drobne ubytki, nierówności czy mankamenty powierzchni, bardziej zniszczone ściany wymagają grubości 1700.

W pomieszczeniach narażonych na wilgoć lub na bardzo zniszczone ściany stosuje się papier gładziowy tzw. Super Mocny, produkowany również z celulozy, ale z dodatkiem włókien tekstylnych. Może być nakładany nawet na powierzchnie drewniane czy betonowe.

Zobacz także: 

Papier gładziowy sprzedawany jest w rolkach o szerokości 56 cm i długościach 10 lub 40 metrów. Rolka o długości 10 m wystarcza na powierzchnię równą 5,6 m2. Papier gładziowy Super Mocny dostępny jest w trzech szerokościach: 55 cm, 75 cm i 100 cm i długości 20 m (szerokość 55 cm dostępna również w rolce o długości 10 m).

Jak nakłada się papier gładziowy?

Papier gładziowy przyklejamy do ściany w ten sam sposób, co tapety papierowe. Klej do tapet będzie odpowiedni, chyba że wybierzemy papier Super Mocny, który wymaga kleju polimerowego o zwiększonej sile wiązania.

Zobacz także: 

Bryty papieru przykleja się na styk, na wcześniej przygotowane, suche i czyste podłoże. Powierzchnie o wysokiej chłonności powinny być zagruntowane odpowiednimi środkami.

(Papier gładziowy przyklejamy do ściany w ten sam sposób, co tapety.)

Klej nakłada się na bryty, składa się je warstwami posmarowanymi klejem do wewnątrz, w celu lepszego nasiąknięcia i po kilku minutach przykleja do ściany. W przypadku papieru Super Mocnego klej można nakładać bezpośrednio na ścianę.

Czy papier wykończeniowy można malować?

Wykończeniowy papier gładziowy stosuje się zarówno na ściany, jak i sufity, w celu uzyskania gładkiej powierzchni pod ostateczne warstwy dekoracyjne. Może stanowić powierzchnię pod farby do wnętrz lub tapety.

Warto wiedzieć, że jeżeli planujemy malowanie ścian, papier gładziowy przyklejamy pionowo. Jeżeli zaś pokryjemy go tapetą, papier powinien być przyklejony horyzontalnie.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny