Start Arrow OgródArrow Paproć doniczkowa. Jak o nią dbać?

Paproć doniczkowa. Jak o nią dbać?

Paproć doniczkowa to jedna z najbardziej popularnych roślin pokojowych. Łatwa w uprawie, o efektownym wyglądzie, będzie piękną ozdobą wnętrza. Sprawdź, jak dbać o paprocie doniczkowe i ciesz się ich urokiem przez cały rok…

Warunki i podłoże

Paprocie to rośliny pochodzące z dolnych partii lasów. Rosną w półcienistych miejscach. Ich podłoże jest wilgotne i próchnicze. Hodując więc tę roślinę w domu, należy zadbać o podobne warunki, po to, by mogła ona pięknie się rozwijać. Co ciekawe, paprocie wymagają także przepuszczalnego, żyznego podłoża, o lekko kwaśnym odczynie pH. Najlepiej więc sprawdzi się ziemia kompostowa, z dużym udziałem torfu i próchnicy. Możesz bez problemu kupić ją w każdym sklepie ogrodniczym. Pamiętaj, aby roślina nie była narażona na bezpośredni kontakt ze słońcem, gdyż jej liście są bardzo wrażliwe na poparzenia. 

Podlewanie

Paprocie należy systematycznie podlewać, gdyż nie lubią one przesuszenia. Pamiętaj jednak, aby ziemia w doniczce nie była zbyt mokra. Roślinie tej należy też zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy w pomieszczeniach jest bardzo ciepło i sucho. Umieść roślinę jak najdalej kaloryfera. Dobrym pomysłem jest też ustawienie rośliny niedaleko nawilżacza powietrza. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 15, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty