Start Arrow OgródArrow Papryka w doniczce. Jak ją uprawiać?

Papryka w doniczce. Jak ją uprawiać?

Papryka w doniczce to doskonały pomysł na domową uprawę, nawet jeśli nie posiadasz ogrodu. Jak ją uprawiać? Oto kilka, praktycznych wskazówek. Sprawdź nasze porady i zainspiruj się!

Papryka w doniczce to roślina jednoroczna. Podobnie, jak pomidor należy do rodziny psiankowatych. Uwielbia nasłonecznione i wilgotne miejsca. Doskonale sprawdzi się więc na parapecie w kuchni. Będzie nie tylko pysznie smakować, ale także pięknie ozdobi wnętrze kuchni. 

Odmiany papryki doniczkowej 

W doniczkach najlepiej sprawdzą się odmiany karłowate, które nie zajmą dużo miejsca. Znajdziemy je zarówno wśród papryk ostrych, jak i słodkich. Do papryk ostrych należą odmiany, takie jak: Peppino F1, Dzwonek, Koral, Yvona. Z kolei wśród papryk słodkich wyróżniamy następujące odmiany: Poupila, Hajduczek, Mini Bell Red, Mini Bell Red, Sweet Bite, Artist, Oda. 

Co ciekawe, papryki ozdobne są jadalne, choć mają bardzo ostry smak.

Jak uprawiać paprykę w doniczce? 

Roślina ta jest bardzo ciepłolubna, nie znosi jednak niskich temperatur. Wiosną, gdy rozpoczniemy jej uprawę, warto trzymać ją w pomieszczeniu. Gdy na zewnątrz zrobi się już ciepło, możemy wystawić ją na balkon lub na taras, wybierając osłonięte, słoneczne i ciepłe stanowisko. Na parapecie w kuchni sprawdzi się doskonale!

Podlewanie papryki 

Papryka uprawiana w doniczce, źle znosi suszę, ale nie lubi też zalania. Dno doniczki powinno więc posiadać otwory odpływowe. Podlewajmy ją regularnie, tak, aby ziemia była ciągle wilgotna. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 11, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty