Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Parkiet Merbau – elegancja na podłodze

Parkiet Merbau – elegancja na podłodze

Co polecacie na podłogę do salonu? Chciałbym parkiet drewniany, może drewno egzotyczne? Właściwości trochę znam, teraz szukam czegoś naprawdę eleganckiego, bo żonie się marzy ekskluzywny pokój dzienny. Dodam, że wystrój jest raczej nowoczesny, meble jasne.

Czytelnikowi doradza ekspert z firmy Serwis Parkiet:

Do opisanego przez Pana salonu poleciłbym wybranie drewna egzotycznego Merbau.
Merbau to gatunek szeroko stosowany na podłogi ze względu na doskonałe parametry twardości i stabilności. Ma kolor brązowy, czasem brązowo czerwony. Występuje na Półwyspie Malezyjskim i w Indonezji.

merbauZe wzgledu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne jest rekomendowany jako materiał na podłogi, schody i elementy wykończenia wnętrz.

Charakterystyczne dla drewna Merbau jest, że niektóre z naczyń wypełnione są żółtym, połyskującym pyłem, który pod przeźroczystymi powłokami malarsko-lakierniczymi do złudzenia przypomina misternie wykonane złote inkrustacje w kształcie drobnych pasemek. Drewno Merbau wzbogacone jest więc przez naturę w delikatne złocenia.

Kolorystyka i właściwości mechaniczne drewna Merbau szczególnie predysponują je do wyrobu ekskluzywnych podłóg i parkietów w pomieszczeniach reprezentacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych. Głęboki brązowy kolor drewna rozjaśniony złotymi cętkami podkreśla dostojność miejsca i doskonale współgra z nowoczesnym wyposażeniem. Jednocześnie ciemna barwa nawierzchni maskuje ewentualne zabrudzenia i zarysowania. Dzięki temu podłoga dłużej zachowuje pełne walory estetyczne, tym bardziej, że drewno Merbau posiada wyjątkową stabilność wymiarową i jest twarde, a więc bardzo odporne na ścieranie i wgniecenia.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie