Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Pergole ławkowe

Pergole ławkowe

Pergole to bardzo wdzięczny element dekoracyjny. Zestawienie pergoli z roślinami pnącymi nadaje uroku naszym ogrodom, balkonom i tarasom. Pergola może też pełnić inna rolę – dzięki niej możemy zaaranżować niebanalne miejsce do siedzenia w ogrodzie.

Do aranżacji ogrodów, w szczególności niewielkich, warto zastosować rozwiązania typu dwa w jednym. Pergola służąca jako krata dla roślin pnących połączona z ławką jest tego świetnym przykładem. Koniecznym elementem dwie donice, w których posadzone zostaną rośliny pnące.

W ten sposób nie tylko zaoszczędzamy miejsce w ogrodzie, ale także uzyskujemy oryginalny element aranżacyjny. Ponadto uzyskujemy niebanalne miejsce do siedzenia. Gdy posadzone w doniczkach kwiaty zakwitną, ławeczka nabiera romantycznego charakteru.

 

(Stylowe połączenie, fot. Garden Park)

Pergola ławkowa ma to do siebie, że nawet jeśli nie posadzimy roślin w donicach, przedstawia się stylowo. Gdy nadchodzi chłodniejsza pora roku, lub po prostu nie mamy czasu na pielęgnację roślin, donice mogą pozostać puste. Sama pergola z ławką jest wystarczająco ozdobna.

 

(Pergola ławkowa sama w sobie wygląda oryginalnie, fot. Drewpack)

Zazwyczaj pergole, tak jak inne drewniane elementy aranżacyjne ogrodu są w kolorze brązowym lub miodowym. To dobre rozwiązanie, kolory te bowiem świetnie komponują się z naturalną kolorystyką roślin. Dla osób lubiących niekonwencjonalne aranżacje, dobrym pomysłem może być pergola ławkowa w nietypowym kolorze. Ciekawie prezentuje się na przykład czerwień. Czerwona pergola dobrze komponuje się na przykład z innymi elementami aranżacyjnymi w kolorze białym.

 

(Pergole ławkowe występują w różnych kolorach, fot. Drewpack)

Ławka z pergolą jest bardzo dobra alternatywą dla klasycznej ławki ogrodowej. Niezależnie od tego, czy posadzimy na niej kwiaty, czy też nie, wygląda bardzo oryginalnie. To świetne miejsce zarówno na romantyczną randkę, jak i na chwilę relaksu z dobrą książką.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty