Start Arrow Wiadomości Arrow Pewność kotwienia w izolacji

Pewność kotwienia w izolacji

 

Budynki energooszczędne i pasywne charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię, potrzebną np. do ogrzania pomieszczeń. To parametr możliwy do osiągnięcia jedynie w przypadku właściwie zaizolowanego obiektu. Wadliwie wykonana izolacja posiada mostki termiczne, które przyczyniają się do strat ciepła. W nowoczesnym budownictwie dąży się więc do ich eliminacji.

Powstawanie punktowych mostków termicznych najczęściej jest efektem nieszczelności lub uszkodzenia przegrody np. przebicia termoizolacji. Powodują wychładzanie się przegrody, co prowadzić może do wzrostu rachunków za ogrzewanie. Rośnie też ryzyko jej zawilgocenia i zagrzybienia. Mostki cieplne pojawiają się zwykle w miejscu łączenia, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego łącznika wykorzystywanego podczas montażu materiału izolacyjnego, jak i całego systemu dociepleniowego do podłoża.

Właściwy wybór produktów do mocowania mechanicznego, a przede wszystkim prawidłowa kontrola i pewność kotwienia to jeden z najważniejszych czynników decydujących o trwałości i funkcjonalności nowego ocieplenia. Dobór łączników dociepleniowych uzależniony jest przede wszystkim od grubości mocowanej izolacji oraz rodzaju podłoża, z którym przyszło nam pracować, a także sposobu tzw. kołkowania. Istotne są również parametry, które chcemy uzyskać, takie jak wymagane nośności (kN) czy współczynnik przenikania ciepła w punkcie (W/K).

– Rekomendowanym rozwiązaniem do przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych jest mocowanie z zagłębianiem tzw. termodybel, w którym talerzyk łącznika chowany jest na głębokość 1,5-2 cm w głąb izolacji i zaślepiany odpowiedniej średnicy zaślepką styropianową lub wełnianą. Przykładem innowacyjnego rozwiązania, który sprawdza się w różnego rodzaju podłożu, jest łącznik Ecotwist firmy fischer. Jego talerzyk jest delikatnie wkręcany w mocowaną izolację, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału, gwarantuje prawidłowe zakotwienie oraz właściwą izolacyjność. Jednolita głębokość kotwienia we wszystkich materiałach budowlanych (zakres zastosowań od 10 do 40 cm izolacji) z użyciem specjalnego osadzaka upraszcza i skraca czas montażu oraz eliminuje dylemat związany z trafnym doborem łącznika dociepleniowego – mówi Michał Kaczmarek, Specjalista ds. sprzedaży systemów ETICS fischer Polska.

Domy energooszczędne i pasywne muszą być bardzo szczelne. Aby wykonanie właściwej izolacji przebiegło szybko i sprawnie oraz straty energii zostały zminimalizowane, warto sięgnąć po wysokiej jakości, innowacyjne akcesoria budowlane, które są nie tylko efektywne i wydajne, ale przede wszystkim bezpieczne.

FISCHER

Źródło:fischer Polska


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Wills

Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 18, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty