Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Piaskownica dla naszych milusińskich

Piaskownica dla naszych milusińskich

Stawianie babek z piasku jak wiadomo daje naszym dzieciom wiele radości. Nie każdy rodzic jednak może sobie pozwolić na częste wyprawy na plac zabaw. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest umieszczenie piaskownicy we własnym ogródku.

Piaskownica w ogrodzie to nieduży wydatek, który może dostarczyć dziecku wiele frajdy. Ma ona jeszcze jedną zaletę, której pozbawione są place zabaw – bezpieczeństwo. Własna piaskownica to możliwość kontroli nad czystością piasku, to także ograniczenie dostępu dla osób z zewnątrz, stanowiących potencjalne zagrożenie.

Piaskownica klasyczna

Najbardziej popularny typ piaskownicy to piaskownica prostokątna. Wykonana z drewna wygląda dużo wdzięczniej niż betonowe piaskownice straszące na niektórych podwórkach.

(Klasyczna, prostokątna piaskownica, fot. Juro-Trans)

Jeśli wolimy inny kształt, obecnie na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Ciekawie prezentuje się na przykład piaskownica pięciokątna lub sześciokątna.

(Piaskownice są dostępne w wielu kształtach, fot. Juro-Trans)

Piaskownica z przykrywką

Bardzo wygodne rozwiązanie to piaskownica z przykrywką . Dzieci chętnie bawią się na dworze o każdej porze roku, a wiosną i jesienią szczególnie deszcze czasem przychodzą niespodziewanie. Dlatego też przykrywka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy uchronić piasek w piaskownicy przed zamienieniem się w błoto.

Przykrywka pomoże też chronić piasek przed innymi czynnikami – na przykład ograniczy dostęp do niego dla zwierząt domowych. Możemy również osłonić piaskownicę nocą lub w każdym innym momencie, kiedy dzieci z niej nie korzystają.

(Przykrywka na piaskownicę, fot. Juro-Trans)

Piaskownica z ławeczkami

Inne praktyczne rozwiązanie to piaskownica z ławeczkami znajdującymi się na jednym lub dwóch bokach.

(Piaskownica z ławką to duża wygoda, fot. Juro-Trans)

Wygląda ciekawie i może sprawić, że dziecko będzie miało mniej kontaktu z piaskiem, co jest bardzie higieniczne. Na ławeczce może też usiąść rodzic lub osoba pilnująca dziecka.

(Ławki mogą być umieszczone po dwóch bokach, fot. S-Bud)

Instalacja piaskownicy w ogrodzie to wielka wygoda i dla dziecka i dla rodzica,. To także możliwość lepszej kontroli higieny. Pamiętajmy jednak, że kontakt z większą grupą rówieśników jest konieczny dla prawidłowego rozwoju malucha. Nie zapominajmy zatem, aby od czasu do czasu zabrać go jednak do parku lub na plac zabaw.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród