Start Arrow Oszczędnie i inteligentnieArrowDomy energooszczędneArrow Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska – STIEBEL ELTRON – sekret jego użytkowania

Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska – STIEBEL ELTRON – sekret jego użytkowania

Piece akumulacyjne to doskonałe rozwiązanie dla osób ogrzewających pomieszczenia prądem. Specyfika konstrukcji takich piecy pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska – Stiebel Eltron pobiera energię elektryczną podczas obowiązującej drugiej taryfy, tej tańszej. Oddaje z kolei ciepło przez pozostałe godziny w ciągu doby.

Budowa i działanie pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska

Piec ma wbudowane okablowane grzałki elektryczne w metalową obudowę. Wbudowany jest też cichy wentylator, który powoduje cyrkulację powietrza przez wnętrze pieca. Powietrze ogrzewa się i owiewa elementy akumulujące ciepło i następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny znajdujące się pod spodem obudowy. Konstrukcja zapewnia mieszanie się nagrzanego powietrza z tym chłodniejszym, aby nie było zbyt gorące. Izolacja termiczna wysokiej jakości zwiększa zdolność zatrzymywania ciepła przez piec. Ten egzemplarz jest wyposażony w filtr powietrza, dzięki czemu jest przyjazny środowisku, a jego właściciele oddychają czystym powietrzem
w pomieszczeniach.

Sterowanie pracą

Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska posiada zintegrowany elektroniczny regulator ładowania (ustawia się nim stopień naładowania) i regulator temperatury pomieszczenia na panelu obsługowym LCD z blokadą przed niezamierzoną ingerencją w ustawienia. Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 5–30 stopni Celsjusza. Tygodniowy regulator temperatury pomieszczenia posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do zaprogramowania indywidualnego. Piec posiada funkcję start adaptacyjny jako funkcję uczenia się w trybie programowania czasowego oraz zapewnienia temperatury komfortu. Możliwe jest oddzielne ustawienie trybów pracy (stopni rozładowania): komfortowej i obniżenie nocne za pomocą termostatu.

Najważniejsze zalety

Dzięki podłączeniu do drugiej taryfy, piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska, pozwala
do minimum obniżyć koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Ponadto jego montaż jest łatwy i tani, nie wymaga skomplikowanych instalacji. Warto zaznaczyć, iż jest także przyjazny dla środowiska, gdyż ma wbudowany filtr powietrza.

Marka Stiebel Eltron gwarantuje piece akumulacyjne najlepszej jakości z dbałością o szczegóły – bezpieczeństwo i nowoczesny design.

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

STIEBEL ELTRON

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 20, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania