Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pięć najczęstszych błędów w aranżacji dziecięcego pokoju

Pięć najczęstszych błędów w aranżacji dziecięcego pokoju

Aranżacja pokoju dziecka powinna być dobrze przemyślana. Zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym… Bo przecież pokój malucha pełni szereg funkcji: to miejsce nauki, zabawy oraz odpoczynku. Sprawdź, jakich najczęstszych błędów należy unikać, urządzając pokój dziecka…

Pokój z motywem przewodnim 

Wbrew pozorom pokój z motywem przewodnim nie jest dobrym pomysłem… Dlaczego? Ponieważ motyw ten może znudzić się dziecku, które ma liczne zainteresowania. Nie warto więc ryzykować, bowiem piracki okręt będący obiektem zainteresowania Twojej pociechy, może szybko zamienić się w statek kosmiczny. 

Wielość kolorów 

Zazwyczaj pokój dziecka jest kolorowy. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z wielością kolorów oraz ich intensywnością. Postaw na stonowane barwy, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło spokojnie zasnąć czy skupić się podczas odrabiania lekcji. Z pewnością intensywne kolory, takie jak: czerwień czy żółć mogą utrudnić wieczorny relaks Twojemu dziecku. 

Meble, z których dziecko może wyrosnąć 

To bardzo częsty błąd, popełniany przez rodziców, urządzających pokój swojego dziecka. Meble, które dostosowane są tylko i wyłącznie do określonego przedziału wiekowego dziecka, nie są odpowiednie. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego należy zakupić meble, które mają regulowaną wysokość czy długość. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, a dziecku nie będą grozić wady postawy.

Nieodpowiednie oświetlenie 

Nieodpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu to błąd, który często popełniamy nie tylko podczas urządzania dziecięcego pokoju, ale również innych pomieszczeń. Światło odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrza. W pokoju dziecka pełni szczególną rolę, ponieważ pokój dziecka spełnia szereg określonych funkcji. To miejsce, w którym dziecko: uczy się, bawi i odpoczywa. Ważne jest więc, aby we wnętrzu tego pomieszczenia zamontować kilka źródeł światła: lampę wiszącą jako oświetlenie główne, kinkiety przy łóżku oraz lampkę nocną i biurkową jako dodatkowe oświetlenie.

Brak miejsca na przechowywanie zabawek

Brak miejsca, w którym swobodnie można przechowywać zabawki to duży błąd w aranżacji dziecięcego pokoju. Ekspozycja zabawek na półkach nie jest dobrym pomysłem, gdyż zbiera się na nich kurz i powstaje wrażenie nieładu i bałaganu. Postaw więc na specjalne pojemniki na zabawki. Są one zamykane, dzięki czemu w łatwy sposób zachowasz porządek we wnętrzu. Ciekawym rozwiązaniem są pufy ze schowkami. Dziecko posiadające specjalne pojemniki na zabawki, nauczy się dbania o porządek i sprzątania po zabawie. 

Interesujące informacje nt aranżacji mieszkań i domów, ciekawe propozycje aranżacji kuchni, pokoju dziennego czy sypialni, ciekawe projekky domów, bogata oferta oświetlenia dla domu i mieszkania w dom.pl

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 19, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza