Start Arrow OgródArrow Piękne poinsecje? Jak kupić zdrową gwiazdę betlejemską, by przetrzymała świąteczny czas?

Piękne poinsecje? Jak kupić zdrową gwiazdę betlejemską, by przetrzymała świąteczny czas?

Przed końcem roku poinsecje to jedne z najczęściej kupowanych kwiatów do domu. Roślina ta jest najpopularniejszą ozdobą wnętrza w okresie Bożego Narodzenia. To także doskonały pomysł na prezent. Jeśli chcesz, aby Twoja gwiazda betlejemska zachowała swój urok na długi czas, musisz kierować się kilkoma zasadami przy jej zakupie. Jakimi? Oto kilka wskazówek…

Gęste liście i kwitnące kwiaty

Przed zakupem poinsecji, sprawdź stan jej liści i pąków. Świeże pąki i pełne liście, bez uszkodzeń, odbarwień i odkształceń świadczą o odpowiedniej pielęgnacji rośliny w sklepie czy w kwiaciarni. Jeśli pąki kwiatów są zielono-żółte i zaokrąglone to znak, że roślina będzie pięknie kwitła w Twoim domu. Jeśli z kolei liście pokryte są żółtymi pyłkami to znak, aby nie kupować tej rośliny, gdyż nie jest ona świeża, a jej kwiaty wkrótce opadną. Ciekawym testem na sprawdzenie kondycji rośliny jest wlanie w bok doniczki lekkiego strumienia wody z kranu. Jeśli liście poinsecji opadną – nie kupuj rośliny.

Odpowiednie miejsce i lekko wilgotna gleba

Poinsecje, które stały w przeciągu lub na zewnątrz z pewnością zgubią liście. Unikaj więc ich zakupu. Gwiazda betlejemska to roślina, która lubi ciepło i nie znosi temperatur poniżej 15 stopni Celsjusza. Odpowiednio dobrane miejsce rośliny to bardzo ważny aspekt, który wpływa na jej rozwój i piękny wygląd. Właściwe podlewanie to kolejna ważna czynność pielęgnacyjna, która sprawi, że będziesz mógł cieszyć się niezwykłym wyglądem tego świątecznego kwiatu. Pamiętaj, że gwiazdy betlejemskiej nie powinno się podlewać zbyt często i obficie. Suche podłoże również nie jest dobre. Lekko wilgotna gleba będzie więc idealna. Przed zakupem rośliny, wyjmij ja ostrożnie z osłonki i sprawdź, czy jej korzenie są białe. Jeśli tak, to śmiało możesz ją kupić.

Zabezpieczenie rośliny na czas transportu do domu

Jeśli już kupisz odpowiednią poinsecje, zadbaj o jej zabezpieczenie podczas transportu do domu. Owiń ją starannie papierem i jak najszybciej przenieś do ciepłego pomieszczenia. Co ważne, nawet krótkotrwały kontakt rośliny z zimnem może wystarczyć, aby na trwałe ją uszkodzić. Pamiętaj także, aby podczas owijania rośliny papierem, nie uszkodzić jej gałązek i liści. To bardzo ważne!

Jeśli jednak nie uda Ci się odpowiednio przetransportować gwiazdy betlejemskiej, to nic straconego! W sklepach i w kwiaciarniach poinsecje są dostępne do samego Bożego Narodzenia, więc w każdej chwili możesz je kupić. Nawet przed samą kolacją wigilijną!

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 1, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród