Start Arrow Budowa domuArrow Piękne projekty małych domów parterowych. Zobacz, jak dobrać kolor elewacji do małego domu

Piękne projekty małych domów parterowych. Zobacz, jak dobrać kolor elewacji do małego domu

Materiały elewacyjne mają za zadanie chronić ściany przed czynnikami zewnętrznymi i zabezpieczać izolację, ale także dekorować budynek i eksponować jego walory. Odpowiednio dobrana elewacja domu może korygować jego proporcje, eksponować go z otaczającej zabudowy lub wkomponować w estetykę otaczającej przestrzeni. Zobacz, jak elewacja może odmienić wygląd małego domu jednorodzinnego i sprawić, by wydał się większy niż w rzeczywistości.

1. Projekt domu ARN Irys CE – pow. użyt. 78,40 mkw

Ten projekt domu o regularnej bryle z dachem dwuspadowym ma wykończoną tradycyjnie elewację. Jasna elewacja poprawia proporcje domu, optycznie go powiększa, wyróżniając z otoczenia. Ciepłe fragmenty kolorystyczne elewacji urozmaicają jej wygląd, a także przyciągają wzrok do przeszkleń.

ARN Irys CE

ARN Irys CE

2. Projekt Dom przy Niezapominajek 2 CE – pow. użytk. 71,60 mkw

Ten projekt domu parterowego charakteryzuje prosta, klasyczna bryła zaprojektowana na planie kwadratu, pokryta dachem czterospadowym. Elewacja tego niewielkiego domu utrzymana jest w odcieniach brązu i wykończona drewnianymi panelami. Całość harmonijnie pasuje do wiejskiej czy podmiejskiej zabudowy.

Dom przy Niezapominajek 2 CE

Dom przy Niezapominajek 2 CE

3. Projekt domu AC Tosia ENERGO CE – pow. użytk. 56,78 mkw

Kompaktowa bryła tego niewielkiego domku parterowego, ubrana w elegancki czterospadowy dach, została otulona mleczno-brzoskwiniową kompozycją elewacji. Strefa wejściowa czaruje swoją symetrią i ciekawie zaprojektowanym zadaszeniem nad wejściem. Na uwagę zasługuje efektownie podkreślony taras z kominkiem zewnętrznym.

AC Tosia ENERGO CE

AC Tosia ENERGO CE

4. Projekt domu AC Manuela II G2 CE – pow. użytk. 78,78 mkw

Prostą bryłę budynku tego projektu parterowego akcentują ciekawie dobrane materiały wykończeniowe – czekoladowy brąz drewna szykownie komponuje się z wanilią elewacji, podkreślając ciepły i rodzinny charakter. Ciemny dach dominuje nad całością, nadając jej nowoczesny wygląd.

AC Manuela II G2 CE

AC Manuela II G2 CE

5. Projekt domu DCE Nowoczesny CE – pow. użytk. 78,00 mkw

Ten nowoczesny projekt domu parterowego z płaskim dachem to kwintesencja budownictwa energooszczędnego. Cechą charakterystyczną projektu jest niewątpliwie zielony dach wiaty garażowej oraz wykorzystanie energii odnawialnej ze słońca, dzięki czemu znacznie obniżą się koszty utrzymania domku przez mieszkańców. Dodatkowym atutem domu jest zastosowanie drewnianych zewnętrznych żaluzji poziomych wpasowujących się w eleganckie pasy na elewacji.

DCE Nowoczesny CE

DCE Nowoczesny CE

6. Projekt domu KBP Trzciana CE – pow. użytk. 70,60 mkw

Ten mały dom parterowy w klasycznym stylu urozmaicony został zaakcentowanym wejściem do budynku. Szeroki ryzalit optycznie powiększa budynek, dzieląc go na części. Drewniane elementy i wyeksponowane cokoły nawiązują do tradycyjnej stylistyki całej kompozycji.

KBP Trzciana CE

KBP Trzciana CE

7. Projekt domu Mój Dom Zbyszek III CE – pow. użytk. 78,00 mkw

Mały dom parterowy rozbudowany został o efektowny ganek, zabezpieczony kamiennymi kolumnami, charakterystycznymi dla zabudowy w stylu dworkowym. Mocno podkreślone wejście eksponuje budynek, sprawia, że wydaje się on większy niż w rzeczywistości.

Mój Dom Zbyszek III CE

Mój Dom Zbyszek III CE

8. Projekt domu KR Kamyczek 2 CE – pow. użytk. 75,00 mkw

Ten projekt domu posiada prostą bryłę pokrytą dachem kopertowym. Elewacje zaprojektowane zostały symetrycznie, o raczej współczesnym charakterze, częściowo obłożone okładziną klinkierową. Klinkier zdobi elementy fasady i cokoły. Od frontu w tym projekcie zaproponowano efektowną strefę wejściową obłożoną płytami kamiennymi.

KR Kamyczek 2 CE

KR Kamyczek 2 CE

9. Projekt Dom przy Przyjemnej 9 CE – pow. użytk. 80,00 mkw

Ten projekt domu na wąską działkę z zaakcentowaną szarym kolorem stolarką okienną i drzwiową posiada elewację utrzymaną w nowoczesnym, nieco loftowym stylu. Połączenie bieli z szarością to wyznacznik najnowocześniejszych trendów architektonicznych. Sprawdzi się doskonale w połączeniu z miejską zabudową.

Dom przy Przyjemnej 9 CE

Dom przy Przyjemnej 9 CE

10. Projekt domu AN CHATKA CE – pow. użytk. 70,30 mkw

Mały dom parterowy na rzucie kwadratu powiększony został poprzez zastosowanie drewnianych desek elewacyjnych. Ich poziomy układ poszerza optycznie elewacje. Ciekawie wkomponowane fragmenty z klinkieru dzielą budynek na części, eksponując go z otoczenia.

AN Chatka CE

AN Chatka CE

Projekty małych domów są często wybierane przez inwestorów, którzy  budują oszczędnie i praktycznie. Każdy dobrze wykorzystany metr kwadratowy powierzchni ma dla nich znaczenie. Oferta tych domów na Pracownia-projekty.dom.pl jest szeroka i ciekawa, zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

 

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 11, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty