Start Arrow Budowa domuArrow Piękny dom w cenie mieszkania: projekty domów dla 4 osobowej rodziny

Piękny dom w cenie mieszkania: projekty domów dla 4 osobowej rodziny

Projekty małych domów do 100 mkw, oferowane w szerokiej ofercie naszej pracowni, to zarówno projekty parterowe, jak i z poddaszem użytkowym. Są one doskonałą alternatywą dla mieszkania w bloku. Prosta konstrukcja, dwuspadowy dach i odpowiednie proporcje sprawiają, że są to projekty domów tanich w budowie. Tradycyjne technologie murowane sprzyjają szybkiej i łatwej budowie, często więc te projekty domów są wybierane przez inwestorów planujących budowę domu systemem gospodarczym.

Projekty małych domów do 100 mkw to rozwiązanie dla małych rodzin, np. rodziców z dwójką dzieci czy seniorów, którzy na emeryturze pragną zamieszkać poza gwarnym miastem. Stanowią one alternatywę dla singli czy pary, chcącej posiadać własny dom z ogródkiem.

Projekty domów tanich w budowie na wąską działkę

Całkowity koszt budowy domu zależy w dużej mierze od ceny gruntu pod zabudowę. Wąska działka jest często (choć nie zawsze!) atrakcyjna cenowa, ale wymaga dobrego projektu, który optymalnie zagospodaruje trudny teren. 

Odpowiednim rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny, która posiada małą i wąską działkę, jest dom dwukondygnacyjny. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż dom parterowy o tej samej powierzchni użytkowej, a przy tym pozwala komfortowo rozplanować wnętrze domu, z czytelnym podziałem na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu.

Tanie w budowie projekty domów na wąską działkę, które będą atrakcyjną alternatywą do zakupu mieszkania w bloku, to proste, regularne budynki, zaplanowane na rzucie prostokąta i pokryte ekonomicznym dachem dwuspadowym. Takie projekty domów realizuje się szybko, bez większych problemów na placu budowy, co obniża koszty robocizny. Dodatkowe oszczędności uzyskać można budując dom systemem gospodarczym. 

Tani w budowie projekt domu z poddaszem AC Oli II CE (DOM AF9-20), przeznaczony na wąską i małą działkę.

Projekt AC Oli II CE (DOM AF9-20) – tani i bardzo szybki w budowie dom z poddaszem dla 3-5 osób, przeznaczony na wąską i małą działkę.

Jego dużym atutem jest ergonomicznie rozplanowany układ pomieszczeń, który maksymalnie wykorzystuje powierzchnię użytkową.

Jego dużym atutem jest ergonomicznie rozplanowany układ pomieszczeń, który maksymalnie wykorzystuje powierzchnię użytkową.

Choć polecane projekty domów na wąską działkę mają zwykle poddasze użytkowe, to i w ofercie domów parterowych można znaleźć idealne rozwiązanie na trudny teren. Konstrukcja budynku i dachu jest taka sama – prostota, oszczędność detali i dwuspadowy dach sprzyjają prostej i taniej budowie.

W domu parterowym również warto zadbać o oddzielenie strefy dziennej od nocnej, co zapewni domownikom komfort zarówno w dzień, jak i podczas snu. 

Projekt KBP CELOZJA CE (DOM BT9-07) - tani i prosty w budowie dom parterowy dla 4 osób. Łatwy w budowie systemem gospodarczym.

Projekt KBP CELOZJA CE (DOM BT9-07) – tani i prosty w budowie dom parterowy dla 4 osób. Łatwy w budowie systemem gospodarczym.

Prostą i regularną bryłę można wykończyć zarówno nowocześnie, jak i klasycznie, dzięki czemu projekt nadaje się na wąską działkę w mieście i poza jego granicami.

Prostą i regularną bryłę można wykończyć zarówno nowocześnie, jak i klasycznie, dzięki czemu projekt nadaje się na wąską działkę w mieście i poza jego granicami.

Tanie w budowie projekty domów dla 4 osobowej rodziny: z garażem czy bez garażu?

Projekty domów tanich w budowie to także propozycja dla osób, poszukujących domu z garażem. Garaż dobudowany do bryły budynku będzie tańszym rozwiązaniem niż postawienie dodatkowego budynku gospodarczego, który na dodatek odbierze cenne miejsce na działce i uniemożliwi aranżację ogrodu.

Projekt HP JACK C CE (DOM HP1-76) - dom z poddaszem użytkowym bez garażu. Systemem gospodarczym można go wybudować już za 200 tysięcy złotych.

Projekt HP JACK C CE (DOM HP1-76) – dom z poddaszem użytkowym bez garażu. Systemem gospodarczym można go wybudować już za 200 tysięcy złotych.

Projekt HP JACK B CE (DOM HP1-75) - wersja tego domu z garażem jednostanowiskowym. Dostępny jest także dom bez wykuszu.

Projekt HP JACK B CE (DOM HP1-75) – wersja tego domu z garażem jednostanowiskowym. Dostępny jest także dom bez wykuszu.

Tańszą alternatywą dla zmotoryzowanych jest dom z wiatą garażową. Wiata pasuje nawet do niewielkiego domu, gdyż jej ażurowa, lekka konstrukcja nie przytłacza bryły. Może stać się ona nawet efektowną jej dekoracją, ozdobiona pięknymi bluszczami czy powojnikami. 

Wiata garażowa zapewnia bezpieczne i wygodne miejsce postojowe na samochód. W naszej ofercie znaleźć można również projekty domów z wiatą, w której dodatkowo przewidziano miejsce na schowek czy przechowywanie sprzętu sportowego. Zabezpieczone miejsce przed deszczem i chłodem to również optymalna przestrzeń na przechowywanie drewna opałowego.

Projekt Dom przy Wiosennej 8 CE (DOM EB5-37) - tani w budowie dom z poddaszem i wiatą garażową, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny.

Projekt Dom przy Wiosennej 8 CE (DOM EB5-37) – tani w budowie dom z poddaszem i wiatą garażową, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny.

Projekt Dom przy Przyjemnej 2 CE (DOM EB3-75) - tani w budowie dom parterowy z wiatą garażową, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny.

Projekt Dom przy Przyjemnej 2 CE (DOM EB3-75) – tani w budowie dom parterowy z wiatą garażową, przeznaczony dla 4 osobowej rodziny.

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji

Wybierając mały dom parterowy dla 4 osobowej rodziny warto przeanalizować, czy dostępna powierzchnia użytkowa rzeczywiście zaspokoi wszystkie potrzeby. A gdy rodzina się powiększy? Czy rozbudowa domu na wąskiej i małej działce będzie możliwa?

Niektóre projekty domów parterowych posiadają strych przeznaczony wyłącznie na cele gospodarcze. Rodzina, która nie wie jeszcze, jak duży dom potrzebny będzie jej w przyszłości, powinna zwrócić jednak uwagę na projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie. Takie projekty domów przewidują 2-3 sypialnie na parterze, ale dają także możliwość powiększenia przestrzeni mieszkalnej o kolejne pokoje na poddaszu.

Adaptacja poddasza zaplanowana jest już na etapie opracowania projektów, dlatego nie przysparza większych trudności. Architekci zadbali o odpowiednią wysokość ścianki kolankowej, zaplanowali miejsce na schody czy okna poddaszowe.

Projekt DN SANTIA BIS 1M CE (DOM PC1-85) - tani w budowie dom parterowy z garażem i z możliwością adaptacji poddasza na dodatkowe pokoje.

Projekt DN SANTIA BIS 1M CE (DOM PC1-85) – tani w budowie dom parterowy z garażem i z możliwością adaptacji poddasza na dodatkowe pokoje.

Projekt ARP TANIS CE (DOM AP1-69) - tani w budowie dom parterowy bez garażu, z możliwością adaptacji poddasza na dodatkowe pokoje.

Projekt ARP TANIS CE (DOM AP1-69) – tani w budowie dom parterowy bez garażu, z możliwością adaptacji poddasza na dodatkowe pokoje.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 3, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników