Start Arrow OgródArrow Pielęgnacja storczyków. O czym warto pamiętać?

Pielęgnacja storczyków. O czym warto pamiętać?

Storczyki to bardzo piękne kwiaty doniczkowe, które stanowią wyjątkową ozdobę domu. Aby zachowały swój atrakcyjny wygląd należy o nie dbać. Zastanawiasz się, jak pielęgnować te urocze kwiaty? Oto kilka podpowiedzi…

Stanowisko

Storczyki uwielbiają rozproszone światło. Najlepiej więc ustawić je na parapecie od wschodniej strony. Jeśli roślina ta stoi w innym miejscu, należy jej dostarczyć odpowiednią ilość cienia. Nie poleca się narażać roślinę na bezpośredni kontakt ze słońcem. 

Podlewanie 

Storczyk nie lubi nadmiaru wody. Warto więc podlewać tę roślinę wówczas, kiedy będzie mieć suche podłoże. Zbyt obfite i częste podlewanie, może spowodować, że korzenie rośliny będą gnić. Co ciekawe, roślinę tę podlewamy rano. Dzięki temu podłoże zdąży przeschnąć do wieczora, co zapobiegnie niechcianym chorobom. Ważne jest także to, aby wylać wodę, która znalazła się na podstawce. 

Nawożenie i przesadzanie 

Aby storczyk prawidłowo się rozwijał, należy go systematycznie nawozić. Czym? Najlepiej specjalnymi preparatami do nawożenia storczyków. Dostaniemy je w każdym sklepie ogrodowym. Należy stosować je zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Zwiększenie porcji nawozu, może zaszkodzić roślinie. Co ważne, roślinę nawozimy w okresie kwitnięcia, czyli w okresie od wiosny do jesieni. Pamiętać trzeba o tym, że po przesadzeniu nie nawozimy rośliny żadnymi preparatami. Zaczekajmy z tym około miesiąca. 

Storczyka przesadzamy tylko wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność, np. wtedy, kiedy ziemia ulegnie zbytniemu zasoleniu i jest zbyt zbita. Prawidłowe osadzenie rośliny w doniczce, gwarantuje jej rozwój. Przyrosty pędów muszą mieć miejsce, aby rosnąć przez najbliższe kilka lat. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 17, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty