Start Arrow OgródArrow Pielęgnujemy drewniane meble ogrodowe

Pielęgnujemy drewniane meble ogrodowe

Drewno to materiał wymagający pielęgnacji i konserwacji. Odpowiednio konserwowane pozostanie piękne przez wiele lat.

Drewno twarde

Drewno twarde jest spokrewnione z tekiem, lecz różni się nieco właściwościami. W drewnie twardym występuje więcej napięć, zawiera ono również mniej oleju niż tek. Pomimo że nasze meble z drewna twardego są olejowane w fabryce, zalecamy ich ponowne olejowanie przed rozpoczęciem użytkowania.

Tek

Tek zawiera dużo oleju. Przy dużej zawartości oleju w drewnie olejowanie nie jest konieczne. Drewno tekowe jest również lżejsze od drewna twardego, nie występują też w nim tak liczne napięcia.

meble ogrodowePielęgnacja i konserwacja

Przed aklimatyzacją i pierwszym zabiegiem olejowania mebli ogrodowych nie wolno czyścić. Olejowanie należy przeprowadzić niezwłocznie po rozpakowaniu i złożeniu mebli. Przy regularnych zabiegach konserwacyjnych – olejowaniu – i sezonowym czyszczeniu produktami takimi jak Jutlandia Care Wood Refresher będziesz mógł cieszyć się swoimi meblami przez lata.

(rys. JYSK)

(rys. JYSK)

Starannie oczyść mebel. Stosuj się do instrukcji na opakowaniu. Jeśli jeden zabieg nie pomoże, procedurę należy powtórzyć.

(rys. JYSK)

(rys. JYSK)

Do czyszczenia można również użyć myjki ciśnieniowej.

Meble z drewna twardego przebyły długą drogę z lasów brazylijskich i chociaż zostały poddane olejowaniu w fabryce, zalecamy powtórzenie tego zabiegu przed rozpoczęciem ich użytkowania. Przed olejowaniem sprawdź, czy drewno całkowicie wyschło.

(rys. JYSK)

(rys. JYSK)

Stosuj olej przeznaczony specjalnie do drewna twardego, taki jak Jutlandia Care Hardwood Sealer Oil. Zabieg olejowania należy przeprowadzać dwa-trzy razy w ciągu sezonu. Zalecamy również olejowanie mebli przed schowaniem ich na zimę.

(rys. JYSK)

(rys. JYSK)

Jeśli meble narażone są na silne działanie promieni słonecznych, zabieg należy powtarzać częściej. W celu uzyskania optymalnej trwałości drewna olej należy nanosić kilkakrotnie z około 30-minutowymi przerwami, nie czekając na wyschnięcie poprzedniej porcji, dopóki drewno nie nasyci się jednorodnie. Po około 30 minutach od ostatniego nacierania nadmiar oleju należy zetrzeć.

Autor: JYSK

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

ulka Odpowiedz 2017-07-04 12:53:37

A czego najlepiej użyć do zabezpieczenia takich mebli biesiadne-meble.pl/ ? Czy sam lakier bezbarwny będzie wystarczający? Czy najpierw je czymś naolejować? A może wyszlifować i pomalować od nowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród