Start Arrow Budowa domuArrow Pieniądze na termoizolację budynków

Pieniądze na termoizolację budynków

Budownictwo zrównoważone opiera się na kilku fundamentalnych zasadach. Uwzględnia zarówno postęp gospodarczy i technologiczny oraz nasze dążenie do dobrobytu, z drugiej strony obejmuje poszanowanie natury i dbałość o środowisko pod kątem potrzeb przyszłych pokoleń.

Okazuje się, że równowaga w budownictwie wcale nie musi być luksusem, na który stać nielicznych. Wiele programów publicznych pomoże nam w sfinansowaniu rozwiązań miłych zarówno środowisku, jak i naszemu portfelowi.

(Pionowa i pozioma izolacja wełną mineralną to kolosalna oszczędność energii w przyszłości.)

Izolacja budynku

 

Niezależnie od tego, jaką technologię wybierzemy, kluczowa podczas budowy czy remontu domu jest jego dobra izolacja.

Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu, Knauf Insulation:
Pionowa i pozioma izolacja wełną mineralną to kolosalna oszczędność energii w przyszłości. Nie warto tu oszczędzać, ponieważ wełna mineralna jest bardzo trwała i stanowi jeden z najdłużej żyjących elementów domu. Doświadczenia niemieckie pokazują, że stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie pozwala na daleko idące oszczędności. W Niemczech każdego roku poddaje się renowacji ponad 200 tysięcy budynków, których zapotrzebowanie na energię spada średnio o 50%. Aby lepiej zobrazować sytuację, budynki zbudowane przed 30 laty w Niemczech zużywają średnio 3 razy więcej energii na ogrzewanie niż obecnie budowane mieszkania z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Poprawa własności termoizolacyjnych budynku to nie tylko ogromna oszczędność wydatków na ogrzewanie, ale i wyciszenie domu oraz poprawa komfortu cieplnego budynku. Inwestycje termoizolacyjne w dużej mierze mogą być objęte programami dofinansowania.

Właściciele domów wielorodzinnych (w tym wspólnoty mieszkaniowe!) lub obiektów użyteczności publicznej mogą się ubiegać nawet o 90-procentowe dofinansowanie ze środków publicznych.

Zobacz także:

NA NASTĘPNEJ STRONIE:
SKĄD POZYSKAĆ PIENIĄDZE NA TERMOMODERNIZACJĘ?

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 2, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty