Start Arrow OgródArrow Pierwsze wiosenne kwiaty… Pielęgnacja kwiatów cebulowych

Pierwsze wiosenne kwiaty… Pielęgnacja kwiatów cebulowych

Wiosna to czas pełen radości i nadziei. To także doskonały moment na aranżację ogrodu. Wydawać by się mogło, że wśród wiosennych kwiatów nie ma zbyt dużego wyboru… Pozory jednak mylą. Szaleństwo kolorów wiosennych kwiatów zachwyca! Sprawdź, jak uprawiać wiosenne kwiaty cebulowe i zainspiruj się!

Nie tylko krokusy…

To właśnie krokusy kojarzą się z wiosną. Lubią otwarte i nasłonecznione przestrzenie. Najczęściej spotkać je można w górach oraz nad brzegami potoków. Do kwiatów cebulowych, które kwitną także wiosną należą: hiacynty, narcyzy, tulipany oraz szafirki. 

Pielęgnacja wiosenny kwiatów cebulowych…

Po przekwitnięciu kwiatów cebulowych należy przeprowadzić zabieg tzw. ogławiania, czyli usunięcia kwiatostanów rośliny. Ważne jest jednak, aby przy ogławianiu, nie pozbawić roślin liści, gdyż zapewniają one prawidłowy przebieg fotosyntezy.

Na przełomie czerwca i lipca rośliny cebulowe wchodzą w stan spoczynku, warto więc je wykopać z gleby, aby uniknąć powstawania zgnilizn. Cebulki należy wykopywać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić ich łopatą. Wykopane cebule pozostaw do obeschnięcia na około 3 tygodnie. Po tym czasie oczyść je z ziemi, resztek liści i korzeni. Pamiętaj, że w przypadku narcyzów nie wolno usuwać korzeni! Cebulki roślin wiosennych przechowuj w przewiewnym i suchym pomieszczeniu, najlepiej w drewnianych skrzynkach, wyłożonych gazetą. Większość cebulek przechowuje się bez przykrycia.Wyjątek stanowią cebule przebiśniegów, które należy przykryć piaskiem lub suchymi trocinami. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty