Start Arrow Warto poznać - prezentacje firmArrowRynekArrow Piętnaście lat Leroy Merlin w Polsce

Piętnaście lat Leroy Merlin w Polsce

Dokładnie 15 lat mija od momentu, kiedy Leroy Merlin otworzył swój pierwszy sklep w Piasecznie pod Warszawą. Z tej okazji firma planuje nowe projekty – wśród nich znajdą się kasy samoobsługowe, internetowa platforma sprzedażowa oraz cztery nowe sklepy.

Nowy punkt Leroy Merlin został otwarty 3 czerwca 2011. Jest to drugi sklep w Gliwicach i 40 w Polsce. Trwają prace budowlane nad trzema kolejnymi – w Białymstoku, Puławach i Zielonej Górze. Wszystkie mają być gotowe do końca bieżącego roku. Sklep w Białymstoku będzie już drugim w tym mieście – to on zostanie oddany do użytku jako pierwszy.

Każdy nowy sklep to powód do świętowania, bo otwiera możliwość bezpośredniego kontaktu z klientami. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby relacje miały postać partnerskich – mówi Christophe Dubus, Dyrektor Generalny Leroy Merlin Polska.

Dla firmy niezmiernie ważne są spotkania z klientami. Mowa zarówno o prezentacjach nowości w ofercie, jak i odwiedzinach w ich domach. Takie spotkania maja miejsce zawsze, ilekroć planowane jest otwarcie nowego punktu sprzedaży. W ten sposób Leroy Merlin może lepiej rozpoznać oczekiwania klientów.

(Leroy Merlin, mimo wprowadzania wielu innowacji, na pierwszym miejscu stawia kanał sprzedaży tradycyjnej)

Choć firma stawia przede wszystkim na tradycyjną sprzedaż, to dostrzega potrzebę dystrybucji przez Internet. Dlatego też rozpoczęte zostały prace nad internetową platformą sprzedażową. Ofertą objęte zostało ok. 1000 produktów. Sprzedaż za pomocą tego kanału dystrybucji ruszyła w marcu.

Planujemy stopniowe rozszerzanie oferty handlowej w Internecie. W przyszłym roku pojawi się oddzielny serwis internetowy przeznaczony wyłącznie do e-zakupów – mówi Jarosław Truchel, Dyrektor Marketingu i Produktu, odpowiadający za uruchomienie projektu e-commerce w Leroy Merlin.

Innowacjami objęto także tradycyjną sprzedaż. Chodzi głównie o wprowadzenie kas samoobsługowych. Pierwszym sklepem Leroy Merlin, gdzie rozwiązanie to zostanie wprowadzone będzie punkt w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie.

W ciągu dwóch-trzech miesięcy ruszy test. Przewidujemy, że będą z nich korzystać klienci z tzw. małymi koszykami. Cztery stanowiska samoobsługowe wspierać będzie jeden kasjer. Klienci sami będą skanować swoje produkty, wybierając formę płatności za pomocą ekranu dotykowego, a z wydrukowanym paragonem będą mogli udać się do Punktu Informacyjnego, by uzyskać fakturę – mówi Dubus.

Samoobsługowe kasy to popularne rozwiązanie, ale firma zdecydowała się na nie jako pierwsza w swojej branży. Jest szybkie i proste, idealne dla osób robiących drobne zakupy (do 10 produktów).

Pierwszy sklep Leroy Merlin w Polsce, uruchomiony 15 lat temu mieścił się pod jednym dachem z hipermarketem Auchan. Zatrudnionych było w nim 100 osób. Jeśli chodzi o nasz kraj, rozpoczął nową epokę w branży wielkopowierzchniowej sprzedaży materiałów budowlanych, narzędzi, artykułów ogrodniczych, oraz dekoracji i wyposażenia wnętrz. Po 1999 roku został zastąpiony przez nowy obiekt – hipermarket wybudowany wyłącznie dla Leroy Merlin.

Autor: materiały prasowe

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm