Start Arrow Wiadomości Arrow Pionowy grzejnik z płynem grzewczym

Pionowy grzejnik z płynem grzewczym

Grzejnik w formie pionowej, o szerokości mniejszej niż 0,5 metra, przeznaczony jest do niedużych domów. Instalując go w rogu pomieszczenia, zaoszczędzimy miejsce wzdłuż ścian, które możemy wykorzystać do ustawienia mebli. Dzięki ogrzewaniu za pomocą specjalnego płynu, otrzymamy ciepło zbliżone charakterem do C.O.

Standardowo w poziomie

Tradycyjne grzejniki, które mają formę poziomą, zajmują więcej miejsca wzdłuż ścian. Niestety może się zdarzyć, iż jesteśmy zmuszeni zrezygnować z ustawienia sofy czy komody pod którąś ze ścian, bo akurat w tym miejscu musi znajdować się grzejnik.

Galapagos

Galapagos

Pionowe grzejniki zmieścimy wszędzie

Na rynku dostępny jest grzejnik Galapagos, w formie wertykalnej, którego szerokość wynosi jedyne 46 cm. Tak wąski model możemy zainstalować niemal wszędzie, dlatego jest rozwiązaniem dla domów i mieszkań o ograniczonej przestrzeni. Dzięki montażowi w rogu pomieszczenia, uzyskamy więcej miejsca wzdłuż pozostałych ścian, które możemy wykorzystać na ustawienie mebli.

Płyn grzewczy jak C.O.

Zamknięty obieg, we wnętrzu urządzenia, wypełnia termoprzewodzący fluid. Przenosi on ciepło do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo, co gwarantuje:
– przyjemne i łagodne ciepło zbliżone charakterem do C.O.
– jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia
– wysoką jakość powietrza, które nie jest suche.

Bardzo duża inercja cieplna

Galapagos posiada system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję grzewczą. Zastosowane w procesie produkcyjnym, materiały i technologie, pozwalają na długie generowanie ciepła przez urządzenie. Dzięki temu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych

Bez cyrkulacji kurzu

Firma Atlantic wyposażyła go w system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego jest zalecany przez lekarzy dla osób z problemami dróg oddechowych (alergicy, astmatycy).

Pracuje wg rytmu naszego życia

Aby zapewnić równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii, grzejnik zapamiętuje rytm życia użytkowników i dostosowuje do niego swoją pracę. Jest to możliwe dzięki czujnikowi:
– ruchu
– światła
– otwartych okien.

Galapagos

Galapagos

Oczywiście bierze przy tym pod uwagę zmiany, które zachodzą w jego otoczeniu, jak i nieprzewidziane okoliczności np.:
– wcześniejszy powrót z pracy (szybko nagrzewa pomieszczenie)
– otwarte okno (wyłącza się na czas wietrzenia)
– dłuższa nieobecność (utrzymuje temperaturę na poziomie +7-10 st.C.).

Sterowanie aplikacją mobilną

Aby zdalnie zarządzać pracą radiatora, przez telefon lub tablet, wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera. Następnie pobieramy darmową aplikację mobilną, która umożliwia szczegółową kontrolę:
– parametrów pracy grzejnika
– bieżących kosztów jego eksploatacji.

Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa, dzięki czemu każda zmiana poczyniona bezpośrednio na termostacie, będzie widoczna w aplikacji i na odwrót.

Galapagos w formie poziomej ma moc 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 957 zł do 2 868 zł. Natomiast pionowy o mocy 1500W lub 1800W kosztuje 4 045 zł lub 4 569 zł.

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (5766)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 21, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników