Start Arrow OgródArrow Piwonia w doniczce. Jej uprawa i pielęgnacja

Piwonia w doniczce. Jej uprawa i pielęgnacja

Piwonia w doniczce to wyjątkowa ozdoba ogrodu i balkonu. Charakteryzują  ją piękne, duże kwiaty, o niezwykłym zapachu. Zastanawiasz się, jak ją uprawiać i pielęgnować? Spieszymy z odpowiedzią! Oto nasze wskazówki…

Piwonia, znana również pod nazwą peonia, to roślina, która jest bardzo chętnie sadzona zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Jej kwitnące kwiaty, zachwycają pięknymi barwami i wyjątkowym zapachem. Peonie możemy spotkać w kolorach, takich jak: róż, czerwień czy biel.

Wyróżniamy kilka odmian piwonii. Do najczęściej spotykanych należą:

  • piwonia chińska,
  • piwonia lekarska,
  • piwonia drzewiasta.

Uprawa peonii w ogrodzie – stanowisko

Peonia to bylina, która rośnie przez wiele lat. Nie lubi przesadzania, dlatego przed jej posadzeniem warto dokładnie przemyśleć jej miejsce. Kwiaty te lubią słoneczne i ciepłe stanowiska, dlatego zadbajmy o takie miejsce.

Podłoże dla piwonii i sadzenie 

Kwiat ten powinien być posadzony w żyznej i przepuszczalnej glebie, o średniokwaśnym odczynie. Roślinę należy sadzić na przełomie sierpnia i września. Co ciekawe, pierwszy raz piwonie zakwitają zazwyczaj w trzecim roku po posadzeniu, dlatego należy być cierpliwym. Na dnie dołka dla piwonii powinniśmy ułożyć warstwę nawozu naturalnego, np. kompostu lub obornika. Sadzonki sadzimy dość płytko (około 3-5 cm pod ziemią).

Podlewanie piwonii

Piwonii nie należy zbyt często podlewać, a przede wszystkim nie należy polewać liści rośliny, bowiem często choruje ona na szarą pleśń. W okresach suszy wskazane jest obfite podlewanie rośliny.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 23, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty