Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Plac zabaw w ogrodzie. Jak go urządzić?

Plac zabaw w ogrodzie. Jak go urządzić?

Plac zabaw w ogrodzie to idealny sposób, aby zachęcić dziecko do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że wakacje już tuż, tuż. Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie dla swojej pociechy? Oto kilka naszych wskazówek…

O czym należy pamiętać?

Zanim zajmiesz się aranżacją placu zabaw dla swojego dziecka, należy zawrócić uwagę na kilka, istotnych kwestii. Jakich? O tym poniżej:

Wiek i zainteresowania dziecka 

Wszystkie elementy placu zabaw powinny być dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest spokojne, z pewnością spodoba mu się piaskownica. Jeśli zaś lubi się wspinać i skakać, warto pomyśleć o torze przeszkód i małej ściance wspinaczkowej. 

Miejsce placu zabaw

Istotną kwestią jest także miejsce placu zabaw. Ważne, aby było ono oddalone od kwiatów, grządek i ruchliwej ulicy. Najlepiej, aby umiejscowione było w niewielkiej odległości od miejsca wypoczynku. W ten sposób będziesz mieć dziecko na oku. 

Podłoże i bezpieczeństwo 

… to kolejne, ważne elementy aranżacji tej przestrzeni. W przypadku podłoże najlepiej sprawdzi się gęsta trawa lub gumowe płytki, które ochronią Twoje dziecko przed zranieniem podczas upadku. Ponadto wszystkie części placu zabaw powinny być pozbawione ostrych kantów, które mogą skaleczyć dziecko. 

Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?

Plac zabaw w ogrodzie powinien być dopasowany do potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka. Ważne jest, aby dziecko szybko się nim nie znudziło. Najlepiej pozwolić dziecku wybrać poszczególne elementy placu zabaw. Do wyboru mamy: huśtawkę, piaskownicę, domek, zjeżdżalnię, trampolinę, mini-boisko, małą ścianę wspinaczkową, tablicę, basen czy namiot tipi. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród