Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Plac zabaw w ogrodzie

Plac zabaw w ogrodzie

Za czasów naszego dzieciństwa, aby skorzystać ze sprzętów do zabawy trzeba było wybrać się na plac zabaw lub korzystać z niekoniecznie bezpiecznego i często przestarzałego wyposażenia podwórka. Na szczęście czasy się zmieniły, obecnie każdy właściciel ogrodu może w nim urządzić miejsce do zabawy dla swoich milusińskich.

Wybierając sprzęty do zabawy, zadbajmy o to, aby były nie tylko wygodne i bezpieczne, ale też ładne. Obecnie producencie oferują rozwiązania, które z pewnością łatwo dopasujemy do aranżacji ogrodu.

Piaskownica

Posiadanie własnej piaskownicy z pewnością ułatwi życie wielu mamom, którym spędzają sen z powiek wizje zarazków na placu zabaw. W ten sposób dużo łatwiej będą mogły bowiem kontrolować czystość piasku. Drewniana piaskownica jest lekka i łatwa w montażu.

(Własna piaskownica - wygoda dla mamy i dziecka, fot. Juro-Trans)

Huśtawka

To jeden z najbardziej ukochanych przez maluchy sprzętów do zabawy. Nie bez powodu na placach zabaw ustawiają się do niego najdłuższe kolejki – dzieci uwielbiają wrażenie pędu, jakie daje. Niestety, huśtawki są bardzo częstą przyczyną wypadków, w szczególności, gdy dzieci korzystają z nich bez nadzoru dorosłych.

Tutaj również dobrym rozwiązaniem jest kupno własnego sprzętu – w ten sposób dziecko może częściej z niej korzystać, a my łatwiej je upilnujemy. Najlepsza będzie huśtawka, w której siedzenie wykonane  jest z plastiku i umocowane na metalowych linkach lub łańcuchach. Unikajmy metalowych siedzeń umocowanych na prętach – ewentualne uderzenie taką konstrukcją może być naprawdę niebezpieczne.

(Huśtawka nie musi być ciężka i niebezpieczna, fot. S-Bud)

Domek

Z pewnością wielu z nas w dzieciństwie marzyło, aby posiadać własny zakątek, do którego dorośli nie będą mieli wstępu. Miejsce, w którym można by było przechowywać swoje skarby i organizować „tajne spotkania” swojej „bandy”. Nasze dzieci zapewne marzą o tym samym. Budowa drewnianego domku w ogrodzie pomoże spełnić te marzenia.

(Tu dorośli nie mają wstępu, fot. Drewpack)

Drewniany domek dla dziecka przyniesie jeszcze więcej frajdy, jeśli będzie połączony z drabinką. Wiadomo bowiem, że dzieci uwielbiają być w ruchu i wspinać się po różnego rodzaju sprzętach.

(Podwójna frajda - domek z drabinką, for. Drewpack)

Sprzęty do zabawy najwdzięczniej prezentują się, jeżeli są wykonane z drewna. Są tez dużo lżejsze i łatwiejsze w montażu od metalowych huśtawek i betonowych piaskownic. Te, choć wciąż straszą na niektórych placach zabaw, również i tam powoli wypierane są przez sprzęty drewniane. Powodami są głównie estetyka, łatwość montażu i bezpieczeństwo.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty