Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Plamy na kanapie? To nie problem!

Plamy na kanapie? To nie problem!

Nasze salony czasem zamieniają się w centrum życia towarzyskiego. Cierpią na tym nasze meble, na których pozostają wspomnienia naszych szaleństw w postaci plam i zabrudzeń.

Monika Bielska, ekspert Mebelplast SA zapewnia, że pielęgnacja skóry nie jest ani trudna, ani pracochłonna. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad by skórzane meble były długo piękne i niezmiennie wyglądały jak nowe.

fot. Mebelplast

fot. Mebelplast

Kurz z mebli w skórze należy wycierać przecierając delikatnie skórę wilgotną szmatką. Jeśli po udanym przyjęciu pozostały na nich drobne zabrudzenia, takie jak niewielkie plamy czy ślady tłuszczu, należy zmywać je za pomocą wilgotnej szmatki i mydła. W przypadku poważniejszych zabrudzeń konieczne jest zastosowanie przeznaczonych do skór środków czyszczących, które są do nabycia w salonach meblowych prowadzących sprzedaż mebli skórzanych. Do czyszczenia skóry nie należy używać odplamiaczy, rozpuszczalników, zmywaczy oraz szmatek, które wcześniej miały kontakt z detergentami np. podczas mycia okien albo zmywania naczyń.

Jak zapewniają eksperci, trwałość skóry aż w 70% zależy od eksploatacji i warunków użytkowania. Aby skórzany mebel mógł długo zdobić wnętrze salonu wystarczy przestrzegać kilku zaleceń. Meble w skórze nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie ostrych promieni słonecznych i a zimą powinny stać w odległości co najmniej 20-30cm od źródła ciepła, np. grzejnika.

fot. Mebelplast

fot. Mebelplast

Skórzany mebel należy poddawać czyszczeniu przeznaczonymi do tego środkami co 3-6 miesięcy, w zależności od gatunku skóry i stopnia eksploatacji, po czyszczeniu wskazane jest zastosowanie preparatu nawilżającego i impregnującego obicie.

Skóra jest najbardziej szlachetnym i najstarszym materiałem obiciowym. Do dziś, dzięki swoim niewątpliwym zaletom nie doczekała się lepszego zamiennika, i to pomimo gwałtownego postępu technologicznego. Skóra żyje, oddycha, dostosowuje się do temperatury otoczenia, reguluje wilgoć, jest odporna na wnikanie alergenów. Jednocześnie przy całej gamie swoich walorów jest, wbrew utartym opiniom, materiałem dostępnym dla wszystkich.

Meble w skórze są ozdobą każdego domu, dodają otoczeniu prestiżu i wzmacniają wizerunek właściciela. Niezwykła trwałość materiału, w jakim są wykonane, sprawia, że służą całymi latami.

Autor: Mebelplast SA

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

ludmia Odpowiedz 2013-01-14 10:43:48

polecam wszelkiego rodzaju środki czyszczące z działu chemia profesjonalna - są o niebo lepsze a cenowo bardzo porównywalne z tymi ogólnodostępnymi, znajdziecie je np w internetowej hurtowni chemicznej to-ma.com.pl/chemia-profesjonalna,k122.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny