Start Arrow WnętrzaArrow Plamy w czerwonego wina… Jak sobie z nimi poradzić?

Plamy w czerwonego wina… Jak sobie z nimi poradzić?

Plamy z czerwonego wina są trudne do wywabienia.  Co zrobić, aby skutecznie się ich pozbyć? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które znajdziesz w swoim domu! Sprawdź domowe sposoby, które z łatwością poradzą sobie z uporczywymi plamami z czerwonego wina i pozbądź się ich…

Przed usunięciem plamy z wina, sprawdź z czego została wykonana tkanina, na której pojawiło się zabrudzenie. Inaczej czyści się tkaninę z lnu, a inaczej z bawełny. Kolejną ważną sprawą jest sprawdzenie, czy plama z wina jest świeża, czy zaschnięta. Pamiętaj, aby nie prasować zabrudzonej tkaniny. Kontakt plamy z żelazkiem tylko utrwali ją na materiale…

#1 Sól 

Pierwszym, niezawodnym sposobem na wywabienie plamy z czerwonego wina jest sól. Na pewno masz ją w kuchni! Posyp plamę solą i namocz w zimnej wodzie. Poczekaj, aż zabrudzenie wchłonie sól, a następnie opłucz materiał. 

#2 Mąka ziemniaczana

…z pewnością poradzi sobie z zabrudzeniem z wina na delikatnych i kolorowych materiałach. Posyp plamę niewielką ilością mąki ziemniaczanej i rozcieńcz wodą. Dzięki temu na tkaninie nie powstaną odbarwienia. Następnie opłucz materiał w zimnej wodzie i wypierz w pralce. 

#3 Białe wino lub szampan

…brzmi dziwnie? Ale to skuteczny sposób, aby pozbyć się plamy z czerwonego wina. Polej plamę wybranym przez Ciebie płynem i wypierz w pralce. Pamiętaj jednak, że ten sposób nie dotyczy delikatnych tkanin, które lepiej wyprać w wodzie z mydłem. 

#4 Spirytus 

Namocz tkaninę spirytusem z wodą (w proporcji 1:1) i wrzuć do pralki. 

Jak pozbyć się zaschniętych plam z czerwonego wina? 

Jeśli mamy do czynienia ze starymi i zaschniętymi plamami z wina, z pomocą przyjdą: ciepła woda z dodatkiem amoniaku, krem do golenia lub niezawodna soda oczyszczona. Nałóż krem do golenia na plamę i odczekaj 15 minut. Po upływie tego czasu, spłucz materiał letnią wodą i… gotowe! Jeśli jednak wybierzesz sodę oczyszczoną, przygotuj roztwór sody z wodą w proporcji 4:1. Do 1 litra wody wsyp 4 łyżki sody oczyszczonej. Polej nią plamę, a następnie wypierz tkaninę w pralce. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 12, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza