Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Plamy w garażu – jest na to sposób

Plamy w garażu – jest na to sposób

Przeprowadzam się właśnie do nowego domu z garażem przyległym do budynku. W poprzednim garaż wolnostojący (przy bloku) po kilku latach wyglądał żałośnie: plamy oleju na podłodze, rozlany płyn hamulcowy itp. W nowym domu chcę mieć wszystko jak najdłużej w najlepszym stanie. Czy jest jakiś sposób, by zaimpregnować czy zabezpieczyć posadzkę w garażu. Nowego samochodu jeszcze nie mam, a przy starym ciągle prowadzę jakieś naprawy…

Jak zabezpieczyć garaż przed plamami radzi mgr inż. Kamil Wiśniewski z firmy Cedat Sp. z o.o., producenta chemii budowlanej marki CEKOL:

Jeżeli posadzka w garażu nie jest pokryta żadną glazurą czy terakotą i jest pochodzenia mineralnego (betonowa, cementowa, kamienna) możemy zastosować preparat CEKOL ZL-81. Jest to specjalny preparat do zabezpieczania podłoży mineralnych przed działaniem wody i oleju.

(Posadzka w garażu stale narażona jest na plamy i zabrudzenia)

(Posadzka w garażu stale narażona jest na plamy i zabrudzenia)

Można stosować go wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. CEKOL ZL-81 szczególnie polecany jest do stosowania na podjazdach, w garażach, na posadzkach hal przemysłowych, w kuchniach i na wszystkich powierzchniach narażonych na działanie oleju. CEKOL ZL-81 jest wodorozcieńczalnym, gotowym do użycia preparatem, łatwym do stosowania dowolną techniką malarską (wałek, pędzel, natrysk). Po wyschnięciu tworzy na powierzchni przezroczystą powłokę wodo- i olejoodporną. CEKOL ZL-81 jest gotowy do użycia. Nie wymaga rozcieńczania.

Jeżeli chodzi o trwałość nałożonej warstwy preparatu CEKOL ZL-81, to należy pamiętać o tym, że stanowi on ochronę czasową i ulega okresowemu ścieraniu. Szczególnie jeżeli są to powierzchnie,  gdzie odbywa się jakiś ruch (pieszy bądź kołowy, parkingi, podjazdy, garaże , warsztaty itd.).

Trzeba pamiętać o tym, że produkt CEKOL ZL-81 nie jest impregnatem, a preparatem, który zabezpiecza powierzchnie przed wnikaniem ewentualnych zanieczyszczeń olejowych. Nie powoduje on impregnacji podłoża. Jeżeli jest to powierzchnia bardzo narażona na działanie czynników, które mogą powodować jej ścieranie, to dobrze jest co jakiś czas sprawdzić jej stan czy podłoże jest jeszcze zabezpieczone, jeżeli nie jest i  preparat nie spełnia już swoich zadań, można nałożyć nową warstwę preparatu. Myślę, że raz lub dwa razy na sezon warto to zrobić.

Przed zastosowaniem CEKOL ZL-81 należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Musi być ono zwarte, oczyszczone z wszelkich luźnych elementów, drobin kurzu i innych zanieczyszczeń.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty