Start Arrow Wiadomości Arrow Planujesz remont łazienki? Sprawdź jakie trendy aranżacyjne będą dominować w 2015 roku!

Planujesz remont łazienki? Sprawdź jakie trendy aranżacyjne będą dominować w 2015 roku!

Duże przeszklone pomieszczenia, drewno i kamień, funkcjonalność oraz zaawansowana technologia – tak będzie wyglądała łazienka w 2015 rok. Zanim jednak podejmiemy decyzję o remoncie, warto zapoznać się z najnowszymi trendami. Może bowiem okazać się, że warto jedynie dokonać drobnych zmian w aranżacji, aby uzyskać nowoczesne, świeże i zaskakujące wnętrze.

TECElux

TECElux biel

Sensualna technologia

Łazienka przestała być miejscem wyłącznie użytkowym. Coraz częściej zaczyna przypominać prywatny salon spa, w których równie duży nacisk położony jest na estetykę oraz inteligentne rozwiązania zwiększające komfort domowników. Nowe trendy kładą duży nacisk na nowe technologie, a ich zadaniem jest oddziaływanie na zmysły użytkowników. Dzięki nowym rozwiązaniom istnieje możliwość dopasowania idealnej muzyki, dobór odpowiedniego oświetlenia czy temperatury i strumienia wody.

.

Krzysztof Kaczmarek

Krzysztof Kaczmarek

.

Nowoczesna technologia już od pewnego czasu gości w naszych łazienkach. Użytkownicy pragną komfortu, więc urządzenia muszą być maksymalnie dopasowane do ich preferencji – zaznacza Krzysztof Kaczmarek, v-ce dyrektor handlowy firmy TECE. Zaczęło się od wanien z hydromasażem, teraz mamy wielofunkcyjne terminale WC z możliwością zaprogramowania i dostosowania potrzeb domowników, z systemem oczyszczania powietrza i uruchamianiem bezdotykowym. Niebagatelną rolę odgrywają urządzenia mobilne i aplikacje sterujące. Nowoczesne łazienki wyraźnie zmierzają w kierunku integracji z urządzeniami mobilnymi – wyjaśnia ekspert.

.

.

Minimalizm w zgodzie z naturą

Trendem, który na dobre zadomowił się we wnętrzach naszych domów jest minimalizm. To styl na tyle uniwersalny, że przyjmując różne oblicza, świetnie odnajduje się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Główną cechą takich pomieszczeń jest zachowanie możliwie największej przejrzystości i staranny dobór stylowych dodatków. Dobrym pomysłem jest zastąpienie kabiny prysznicowej z brodzikiem przeszkloną przestrzenią typu walk-in. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie zyskuje na przestronności, a woda odprowadzana jest przez delikatną szczelinę w posadzce. Jeśli chodzi o dodatki, najnowsze trendy zachęcają do tworzenia aranżacji z wykorzystaniem naturalnych materiałów: drewna i kamienia. Do łask wracają także rośliny doniczkowe – pamiętajmy jednak, aby wybierać te odporne na wysoką temperaturę i wilgoć oraz nie przesadzać z ich wielkością i ilością.

TECElux czarny

TECElux czarny

Higiena i ekonomia

Design to nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność, stąd szereg rozwiązań proponowanych przez producentów, które mają za zadanie maksymalne zwiększenie komfortu użytkowników. Akcesoria sanitarne i przyciski spłukujące pokryte antybakteryjną powłoką, samooczyszczające się z osadu natryski, a także oszczędne spłuczki i perlatory instalowane na bateriach – trendy wyraźnie pokazują, że coraz większą uwagę przywiązujemy zarówno do higieny, jak i kwestii oszczędzania wody. Nowoczesna łazienka korzysta z osiągnięć techniki i nauki. Na rynku dostępne są m.in. modele przycisków spłukujących, które wykorzystują antybakteryjne właściwości srebra. Jony pierwiastka umiejscowione są na powłoce przycisku, co gwarantuje stała ochronę przed bakteriami ­– wyjaśnia Krzysztof Kaczmarek, v-ce dyrektor handlowy firmy TECE. Nowoczesne mechanizmy spłukujące umożliwiają regulację ilości spłukiwanej wody, co realnie przekłada się na jej oszczędne gospodarowanie. Takich rozwiązań będzie coraz więcej – dodaje na koniec ekspert.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 29, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty