Start Arrow WnętrzaArrow Pleśń w łazience. Jak skutecznie ją usunąć?

Pleśń w łazience. Jak skutecznie ją usunąć?

Specyficzny mikroklimat, który panuje w łazience sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii. Duża wilgotność i wysoka temperatura w połączeniu z niewydajną wentylacją i niewielką powierzchnią łazienki sprawiają, że na fugach pod prysznicem, płytkach i silikonie pojawiają się nieestetyczne, czarne plamy. Jak skutecznie je usunąć? Oto nasze wskazówki…

Pleśń w łazience najczęściej pojawia się na fugach, w rogach brodzika oraz na silikonie. Czyszczenie brudnych plam to rozwiązanie, które nie jest trwałe, gdyż przyczyna problemu nie została zlikwidowana. Poniżej przedstawiamy kilka, skutecznych sposobów na pozbycie się nieestetycznego nalotu. Sprawdź i pozbądź się raz na zawsze pleśni i grzybów z łazienki…

Proszek do pieczenia 

… posyp nim fugi, a po 20 minutach wyszoruj szczoteczką i dokładnie spłucz. 

Roztwór z octu, wody i sody oczyszczonej 

Przygotuj roztwór z octu, wody i sody oczyszczonej. Tak przygotowaną papkę nałóż na fugi lub silikon, a po 10 minutach wyszoruj zabrudzoną powierzchnię i dokładnie spłucz. 

Wybielająca pasta do zębów 

Nałóż wybielającą pastę na czarną plamę z pleśni i dokładnie wyszoruj. 

Sok z cytryny 

… ma działanie wybielające, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku takich zabrudzeń. Nałóż sok na plamę, odczekaj około 15 minut, a następnie wyszoruj zabrudzone miejsce i dokładnie spłucz. 

O czym warto pamiętać?

Aby na zawsze pożegnać się z pleśnią i grzybem w łazience, należy systematycznie przeprowadzać przeglądy i konserwować wentylację, a także regularnie czyścić łazienkę. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 25, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza