Start Arrow WnętrzaArrow Płytki drewnopodobne. Jak je układać, aby uzyskać naturalny efekt?

Płytki drewnopodobne. Jak je układać, aby uzyskać naturalny efekt?

Płytki drewnopodobne to jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych tego sezonu. Dzięki nim wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru oraz ciepła. Materiał z kolei jest niezwykle funkcjonalny.

Płytki te są połączeniem nowoczesności i tradycji, przez co cieszą się niezwykłą popularnością.

Jak je połączyć, aby uzyskać naturalny efekt?

Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić zawartość opakowania, gdyż płytki posiadają różne wzory. Aby uniknąć powtarzalności naszej kompozycji, lepiej wcześniej zaplanować całą aranżację. Tonalne płytki nie tworzą powtarzalnych wzorów na ułożonej podłodze. Dzięki temu uzyskamy naturalny efekt. Warto zaznaczyć, iż przed ostatecznym przyklejeniem płytek, warto przyłożyć je „na sucho”, aby dokładnie sprawdzić efekt. Podczas układania płytek tonalnych o wiele lepiej jest wymieszać płytki z kilku opakowań, a także odwracać je względem siebie o 180 stopni. Pozwoli nam to na uwypuklenie naturalnego charakteru podłogi. Doskonale sprawdzą się tu płytki z serii Natural oraz Rustic należące do kolekcji Grand Wood Opoczno. Jeśli zaś zależy nam na stworzeniu bardziej jednolitego efektu, bez sęków i o delikatnym usłojeniu, warto sięgnąć po gresy z trzeciej linii, czyli Prime należące do tej samej kolekcji polskiego producenta. Ci, którzy chcą stworzyć jeszcze bardziej unikatową i niepowtarzalną kompozycję i poszukują niesztampowych rozwiązań mogą pokusić się o wymieszanie na jednej podłodze różnych kolorów płytek, wchodzących w skład jednej lub kilku kolekcji oraz ich wielu formatów. Taki zabieg pozwoli na pełen indywidualizm i oryginalny efekt naszej aranżacji. Jeśli już rozplanowaliśmy ułożenie elementów, odłóżmy je na bok i rozpocznijmy montaż. Zacznijmy od całych płytek, zgodnie z zaplanowanym schematem. Rekomendowanym układem w przypadku drewnopodobnych desek jest przesunięcie – maksymalnie do 1/3 długości płytki sąsiadującej. Lepiej zrezygnować z układania tego typu produktów w tzw. cegiełkę (z przesunięciem o 1/2 długości), ponieważ w przypadku długich i stosunkowo wąskich elementów naturalne krzywizny, wynikające z procesu produkcyjnego, mogą się uwidocznić.

Praktycznie każda przestrzeń otwiera możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem drewnopodobnych płytek. W spełnianiu wnętrzarskich marzeń pomoże zestawienie płytek gresowych inspirowanych drewnem, które odpowiedzą nawet na najbardziej wymagające potrzeby. Płytki drewnopodobne będą doskonale pasowały do salonu, stając się alternatywą dla drewnianego parkietu. W kuchni mogą przełamać monokolorowe meble, a jeśli są one właśnie drewniane – łatwo dobrać do nich odpowiedni kolor płytek, komponując w ten sposób spójną całość. Korytarz i przedpokój to miejsca, w których tradycyjne drewno narażone byłoby na nieustanną eksploatację, a gres daje nam pewność, że błoto, wilgoć czy piasek nie wpłyną na jego wygląd. A co z łazienką? Zamiana zimnych kafelków na drewnopodobne gresy sprawi, że nabierze ona odprężającego klimatu. Balkon, taras czy ogród to również miejsce na wykorzystanie płytek drewnopodobnych, ponieważ gresy z kolekcji Grand Wood od Opoczno nie wymagają impregnacji, są odporne na zmiany temperatur, mrozoodporne, a latem niepodatne na zmianę koloru przez promienie słoneczne. Wykazują niską nasiąkliwość, a chodzenie po nich jest w pełni bezpieczne – płytki Grand Wood wyróżnia klasa antypoślizgowości R10.

Zobacz więcej: www.opoczno.eu

Opoczno

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 21, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty