Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Płytki winylowe: luksusowe podłogi do modnej kuchni

Płytki winylowe: luksusowe podłogi do modnej kuchni

Trwałość, funkcjonalność, wyjątkowy design, uniwersalność i wygoda użytkowania to główne cechy paneli LVT, które sprawiają, że coraz częściej goszczą one w naszych domach.

Na świecie panele LVT są jednymi z najbardziej popularnych materiałów podłogowych od wielu lat.

Na świecie panele LVT są jednymi z najbardziej popularnych materiałów podłogowych od wielu lat.

Luksusowe płytki winylowe LVT (luxury vinyl tiles) na świecie cieszą się ogromną popularnością. W Polsce moda na nie zaczęła się dość niedawno, choć zauważamy, że tendencja ta błyskawicznie rośnie. Podłogi LVT przez wiele lat kojarzyły się z mało estetycznymi, choć powszechnie dostępnymi za czasów PRL-u wykładzinami PVC. Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, zaczęliśmy więc układać na podłogach drewno, ceramikę i kamień. I choć naturalne materiały mają wiele zalet, to coraz chętniej otwieramy się na to, co doskonale sprawdza się w innych krajach.

W Polsce popularność podłóg winylowych stale rośnie.

W Polsce popularność podłóg winylowych stale rośnie.

Panele LVT są jednymi z najbardziej popularnych materiałów podłogowych od wielu lat. Cenione są przede wszystkim za wyjątkową trwałość. Technologia laminowania pod ciśnieniem kilku warstw i wierzchnia warstwa trwałego winylu o grubości 1 mm sprawiają, że są one odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia.

Najlepsi producenci, tacy jak Amtico – światowy lider produkujący od ponad 50 lat podłogi LVT – udzielają na nie dożywotniej gwarancji!

Najlepsi producenci, tacy jak Amtico – światowy lider produkujący od ponad 50 lat podłogi LVT – udzielają na nie dożywotniej gwarancji.

Marzy nam się heban, marmur czy nawet metal pod stopami w całym mieszkaniu, choć mamy świadomość, że nie sprawdzą się one w kuchni? W przypadku podłóg LVT jest to możliwe. Zatopiona pomiędzy warstwami błona fotograficzna stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy dzięki temu uzyskać wzory idealnie naśladujące strukturę naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy ceramika. Podłogi LVT są przy tym wyjątkowo odporne na wodę, środki chemiczne i czynniki zewnętrzne. To sprawia, że możemy w całym domu mieć jednolitą, wymarzoną posadzkę, zaczynając od salonu i sypialni, a skończywszy na najbardziej narażonych na wilgoć pomieszczeniach, jakimi są kuchnia, łazienka czy pomieszczenia gospodarcze.

Panele LVT mogą imitować niemalże każdą posadzkę, dając nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Panele LVT mogą imitować niemalże każdą posadzkę, dając nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Ważną zaletą podłóg LVT jest też fakt, że są one ciepłe i posiadają właściwości antyelektrostatyczne, a przez to przyjemne w odbiorze o każdej porze roku. Docenią to zwłaszcza lubiący chodzić po domu boso i mający małe dzieci. Podłogi winylowe są też bardzo ciche oraz skutecznie tłumią wszelkie hałasy. Dzięki temu nie słychać kroków domowników czy spadających na podłogę przedmiotów, co jest istotne szczególnie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Podłogi winylowe są ciche i skutecznie tłumią wszelkie hałasy.

Podłogi winylowe są ciche i skutecznie tłumią wszelkie hałasy.

I kolejna ważna kwestia: można je szybko ułożyć – nie wymagają specjalnych przygotowań podłoża oraz sprawnie wymienić podczas remontu pojedyncze elementy lub całą posadzkę. Nie trzeba nic kuć i hałasować, a wszystko odbywa się sprawnie i nie przysparza problemów. Niemniej ważnym atutem jest prostota użytkowania – panele LVT bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy, że wytrzemy je na mokro.

Następna »

Autor:
Zdjęcia: panele LVT Amtico z oferty Carpet Studio
www.carpetstudio.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 12, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642