Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Płyty indukcyjne – nowości na rynku

Płyty indukcyjne – nowości na rynku

Gotowanie nie tylko od święta. Nowe płyty indukcyjne, dostępne od niedawna na rynku, ułatwią pracę każdej pani domu, szykującej świąteczne przysmaki dla wielopokoleniowej rodziny. Ich szeroka funkcjonalność i łatwa obsługa zapewnią jednak komfort także i singlowi, który gotowanie traktuje, jak przykry obowiązek.

(fot.Siemens)

(fot.Siemens)

Płyta indukcyjna Siemens automatycznie wykrywa obecność naczynia i wyłącza się po zdjęciu garnka lub patelni. Na płytach indukcyjnych marki Siemens z funkcją powerBoost woda zagotuje się prawie trzy razy szybciej niż na klasycznej płycie grzewczej i dwukrotnie szybciej, niż na gazowej. Idealnie wkomponowana w płytę indukcyjną podłużna skala temperatur systemu touchSlider umożliwia sterowanie za pomocą dotyku, podobnie jak w laptopie. Delikatne przesunięcie palcem po skali touchSlider powoduje bezstopniowe zwiększenie lub zmniejszenie temperatury w naczyniu. Można też lekkim dotknięciem dowolnego punktu skali wybrać w ułamku sekundy określoną moc grzania: na przykład stopień 5 poprzez dotknięcie środkowej części skali. Cena sugerowana 4459-6879 PLN.

(fot.Ardo)

(fot.Ardo)

Nowa płyta indukcyjna PI 58 FI marki ARDO została wyposażona w sensorowy panel sterowania, który dzięki umieszczeniu pomiędzy dolnymi polami grzewczymi umożliwia szybkie i niezawodne sterowanie poszczególnymi polami. Płyta posiada także funkcję BOOSTER, czyli proces przyśpieszonego gotowania – pole grzewcze pracuje np. przez 5 minut na najwyższym dopuszczalnym poziomie mocy grzania i z maksymalną wydajnością, co pozwala na bardzo szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury przygotowywanej potrawy. Płyta podczas pracy nie nagrzewa się w sposób znaczący, gdyż promiennik przekazuje 90% pobranej energii bezpośrednio do naczynia. Wyposażono ją w specjalny przycisk KID LOCK, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dzieci. Cena sugerowana 1949 PLN.

(fot.FagorMastercook)

(fot.FagorMastercook)

Płyta IDE64L S firmy FagorMastercook posiada cztery pola indukcyjne o 12-tu poziomach mocy: 210mm, 160mm oraz dwa – 180mm. Wszystkie typu Booster, umożliwiające uzyskanie w bardzo krótkim czasie najwyższej mocy. Temperatura podnosi się jedynie we wnętrzu garnka, a sama płyta indukcyjna pozostaje zawsze zimna w dotyku. Funkcja Memo zapamiętuje proces gotowania i pozwala odtworzyć go w innym, wybranym momencie, a minutnik informuje sygnałem dźwiękowym o zakończeniu pracy. Dzięki funkcji Clean Lock panel sterujący płytą może zostać w prosty sposób zablokowany, gdy chcemy wyczyścić płytę. Sygnalizacja świetlna Indulight w czytelny sposób informuje, czy płyta jest włączona oraz z jaką mocą pracują poszczególne pola grzejne. Kolorowe wskaźniki umieszczone obok pól grzejnych sygnalizują poziom mocy kolorem żółtym, pomarańczowym lub czerwonym. Cena sugerowana ok. 2100 PLN.

(fot.Ariston)

(fot.Ariston)

Nowe płyty indukcyjne Hotpoint firmy Ariston to idealne gotowanie w odpowiedniej temperaturze. Jednolita i równomierna dystrybucja ciepła do dna podgrzewanego naczynia sprawia, że potrawy gotują się dużo szybciej przy znacznie mniejszym zużyciu energii. Osiągają wysokie temperatury tylko w kontakcie z naczyniem, w którym gotowane są potrawy, a ponieważ powierzchnia płyty wokół pola indukcyjnego pozostaje zimna, niebezpieczeństwo oparzenia jest wyeliminowane. Wszystkie pola grzejne wyposażone zostały w funkcję Booster, która sprawia, że czas gotowania każdego pola może zostać skrócony do niezbędnego minimum. Niezwykle zaawansowany panel sterowania Comfort to pełna kontrola i szybki dostęp do wszystkich funkcji. Już jedno dotknięcie panelu wystarcza do wybrania jednego z 9 poziomów mocy.Dzięki specjalnemu czujnikowi, w przypadku zbyt długiego funkcjonowania płyty bez wprowadzania żadnych zmian w ustawieniu, wyłączy się ona sama. Cena sugerowana 1099-3899 PLN (w zależności od modelu).

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty