Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Płyty OSB jako podkład pod podłogi

Płyty OSB jako podkład pod podłogi

Podłoga z paneli powinna „pływać”. Nie można jej przykręcić bądź przykleić, należy ją położyć. By to zrobić powinniśmy dysponować równą i stabilną powierzchnią. Doskonałym podkładem będzie płyta OSB.

Panele podłogowe to rozwiązanie, po które sięgamy bardzo często. Są proste w montażu a ich transport nie nastręcza większych trudności. By długo służyły ważny jest właściwy montaż. Należy przede wszystkim zadbać o powierzchnię, na której przyjdzie nam kłaść panele. Musi to być powierzchnia równa, odporna na obciążenia, wilgoć i paczenie, powinna również odpowiednio „pracować”.  Dobrym i szeroko stosowanym materiałem spełniającym wymienione wymagania jest płyta OSB.

Jest to płaska płyta trójwarstwowa  wykonana z ukierunkowanych płaskich wiórów. Wióry są prasowane metodą walcowania na gorąco pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury. Jako spoiwo stosuje się specjalną żywicę. Płyta OSB zawiera ok. 90% drewna. Taki sposób wykonania pozwala uzyskać materiał odporny na ugięcia, przełamania i inne uszkodzenia mechaniczne. Daje to stabilny podkład pod panele podłogowe. Rozwiązanie z zastosowaniem płyty OSB pozwoli nam na uzyskanie dodatkowej, dużej izolacji akustycznej oraz termicznej, ponadto odpornej na zawilgocenie.

panele1

Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji płyta OSB zachowuje parametry zbliżone do sklejki przy zdecydowanie niższej cenie. Duża zawartość drewna zagwarantuje optymalne właściwości wymagane przy podłogach wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Podłogi takie zawsze zachowują się lepiej na podkładzie drewnianym jakim jest OSB, nie osiągniemy podobnego efektu stosując np. wylewkę betonową. Użycie łatwo poddającej się obróbce OSB nie zwalnia z konieczności ułożenia pod panelami podłogowymi pozostałych standardowych warstw, czyli folii oraz pianki. Nie bez znaczenia jest fakt, że praca z płytą OSB nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności technicznych, ponadto jest to materiał ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
5
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Przemek Odpowiedz 2016-12-07 10:22:56

@Słodyczka ja też coś od Tytana - chyba właśnie to, ale musiałbym sprawdzić, żeby się upewnić. Zapamiętałem tylko "Pianoklej" :)

Słodyczka Odpowiedz 2016-12-05 11:12:38

@Przemek z ciekawości - jakiego pianokleju używasz? Ja do tej pory sięgałem 60 Sekund i szukam też opinii o innych.

Przemek Odpowiedz 2016-12-02 09:38:04

@Andrzej - nieeee. Z tego co pisze producent nada się do płyt GK, dachów, schodów czy parapetów. Ja go używam często np. do montażu listewek wykończeniowych, czy to do paneli, czy styropianowych przy suficie.

Andrzej Odpowiedz 2016-11-29 11:27:56

@Przemek: A możesz napisać coś więcej o pianokleju? Można go stosować tylko do płyt osb?

Przemek Odpowiedz 2016-11-25 14:17:14

fajny tekst. Płyty OSB to podstawa przy większych remontach. Można je przykręcać, czy kleić, np. pianoklejem. Wszystko się będzie ladnie trzymac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie