Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Poczuj sielski klimat. Salon w stylu rustykalnym

Poczuj sielski klimat. Salon w stylu rustykalnym

Styl rustykalny zrodził się w Stanach Zjednoczonych na przełomie XVIII i XIX w. To właśnie tam powstawały pierwsze meble, wykonywane z taniego i naturalnego materiału. Nazwa tego tylu pochodzi od słowa „rustic” oznaczającego wiejski/swojski.

Styl ten jest dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących poczuć wiejską atmosferę i sielski klimat. To doskonałe urozmaicenie dla nowoczesnego designu i innowacji we wnętrzu.

Styl rustykalny charakteryzuje się przede wszystkim naturalnymi materiałami. Głównym elementem wykorzystywanym w tym stylu jest drewno – postarzałe deski, drewniane belki pod sufitem czy drewniane meble, na których widoczne są pęknięcia, słoje bądź sęki. Drewno nie jest jedynym materiałem, który stosuje się w stylu rustykalnym. Inne materiały to: kamień, żelazo, ceramika bądź miedź.

Zainspiruj się: Drewniana podłoga w stylu rustykalnym.

Prostota i naturalność to główne cechy tego stylu. To idealny wybór dla osób, którym blisko do natury. Decydując się na salon w stylu rustykalnym, warto zadbać o to, aby nie zabrakło w nim mebli, takich jak: stary kredens, duża ława, skrzynie czy postarzałe krzesła. Im więcej starych i drewnianych mebli tym lepiej! Nieodzownym elementem każdego salonu w stylu rustykalnym jest kominek wykonany z kamienia bądź murowany.

Dodatki rustykalne to przede wszystkim wiklinowe kosze, ceramiczne naczynia i lampy naftowe. Tkanina bezwiednie rzucona na kanapę powinna mieć motyw kraty bądź kwiatów. Styl ten podkreślą również ręcznie wykonane serwetki czy koronkowe firanki. Ciekawym elementem może być również zwierzęca skóra rzucona na drewnianą podłogę. Pamiętaj, aby nie przesadzić z dodatkami, gdyż w stylu tym wskazany jest umiar.

Zobacz artykuł na naszej stronie na temat dodatków w stylu rustykalnym: Dodatki w stylu rustykalnym.

Styl rustykalny kojarzony jest przede wszystkim z przytulnym i ciepłym wnętrzem. Oryginalne dodatki podkreślą charakter wnętrza tego pomieszczenia.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 22, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Nowe

  Lampa wisząca TWIST 24W LED

 • Lampa podłogowa Trójnóg Amber Navy Blue

 • Lampa podłogowa Trójnóg Zippo Gray

 • Lampa wisząca Luna Grafitowa

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray 3pł.