Start Arrow Katalog roślinArrow Poczuj w pełni wiosnę! Aranżacja wiosennego ogrodu

Poczuj w pełni wiosnę! Aranżacja wiosennego ogrodu

Kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. To doskonały moment na aranżację ogrodu. Mnóstwo kolorów i świeżych kwiatów oraz budząca się do życia przyroda, napawa optymizmem i radością.

Warto zaznaczyć, iż marzec to miesiąc niepewny pod względem plusowych temperatur. Należy zatem uważnie oglądać prognozy pogody, aby wiosenne przymrozki nie zaszkodziły roślinom.

Pomysły na kwiatowe aranżacje

Pierwszym symbolem wiosny są krokusy, które zakwitają jeszcze pod śniegową kołderką. Inną oznaką budzącej się do życia wiosny są bazie. W wiosennym ogrodzie na pewno nie powinno zabraknąć tulipanów, które zasadzone w większej grupie cieszą oko ogrodników. Różne kolory i odmiany mogą zdobić wiosenny ogród. Ciekawą odmianą jest ciemny kolor – Queen of the Night. Z kolei czysta biel to odmiana Purissima. Magnolie bezwzględnie kojarzą się z nadejściem wiosny. Piękne kwiaty na krzewie wzbudzają zachwyt każdego. Warto jednak zaznaczyć, że zbyt duże przymrozki często szkodzą kwiatom. Należy więc zadbać o odpowiednią ochronę kwiatów magnolii przed zimnem i wiatrem. Z kolei hiacynty uwielbią słońce. Warto sadzić je w miejscach, gdzie słońce operuje najczęściej. Piękna forsycja natomiast kwitnie w marcu i w kwietniu. Jej żółte kwiaty oblepiają gałązki krzaków.

Drzewa owocowe kwitną przez cały marzec. Morele, czereśnie, śliwy czy wiśnie zakwitają najprędzej.

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 25, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród