Start Arrow Wiadomości Arrow Podłogi na piątkę: 5 ważnych cech podłogi idealnej do pokoju ucznia

Podłogi na piątkę: 5 ważnych cech podłogi idealnej do pokoju ucznia

Powrót do szkoły po wakacjach to temat, który uczniowie podejmują niechętnie, ale ich rodzice już myślą o stworzeniu odpowiednich warunków do nauki, aby zdążyć z metamorfozą sypialni swoich pociech jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Zanim znajdziemy komfortowe krzesło i ergonomiczne biurko, warto poświęcić chwilę na przemyślany zakup podłogi do pokoju, w którym dziecko nie tylko będzie się uczyć, ale też bawić i odpoczywać.

Wybraliśmy 5 cech, na które warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty producentów paneli podłogowych w poszukiwaniu najlepiej nadających się do pokoju ucznia.

Klasa ścieralności

Parametr oznaczany symbolem AC i odpowiednią cyfrą informuje o tym jak trwałe są panele. Im większej wartości cyfra, tym wytrzymalszy produkt. Standardowa skala zakłada wartości o 1 do 5, ale nowoczesne rozwiązania techniczne umożliwiły wprowadzenie na rynek paneli o jeszcze lepszej klasie AC6. Można je znaleźć w ofercie skandynawskiej marki Alloc. Wysoka trwałość produktu zapewnia spokojne korzystanie z powierzchni przez lata.

Odporność na zarysowania i plamy

Podłoga w pokoju dzieci powinna być odporna na różne nieoczekiwane wypadki, na przykład zachlapania. Wilgoć potrafi skutecznie uszkodzić panele podłogowe, chyba że ich krawędzie są odpowiednio zaimpregnowane. Sprawdzonym rozwiązaniem jest system wosków Isowaxx, stosowany na panelach laminowanych marki Sensa. Dzięki niemu płyny nie są w stanie wniknąć pomiędzy panele, dlatego rozlany napój to już nie problem!

Dobra zabawa za dnia i nauka do późna może być źródłem hałasów. Nowoczesne panele nie muszą już jednak wydawać dobrze znanego, głuchego stukania przy każdym kroku czy przesunięciu krzesła. To zasługa warstwy Silent System, która pokrywa panele Alloc od spodu i sprawia, że ich użytkowanie jest przyjemnie ciche.

Łatwa pielęgnacja

Zarówno duzi, jak i mali lokatorzy rzadko przepadają za domowymi porządkami. Sprzątanie przebiega jednak przyjemniej, jeśli proces jest prosty i nie wymaga specjalnych środków. Do codziennego czyszczenia paneli laminowanych wystarczy lekko wilgotny mop lub szmatka – to dziecinnie proste!

Na podłogach marki Sensa znajdziemy dodatkową powłokę antystatyczną, która niweluje odkładanie się kurzu na powierzchni. To ważne nie tylko dla gospodarzy domów, którzy mają mało czasu na sprzątanie, ale też dla alergików, zwłaszcza tych najmłodszych.

Wygląd

Ponadczasowy wygląd drewna sprawia, że nigdy nie wychodzi ono z mody. Nowoczesne panele laminowane doskonale oddają wygląd desek, utrzymując parametry lepsze niż podłoga naturalna. Klasyczne, neutralne wykończenie w odcieniach beżu i brązu będzie stanowić świetną bazę dla różnorodnych wystroi w pokojach uczniów, które potrafią zmieniać się zdecydowanie częściej niż jakiekolwiek inne pomieszczenie w domu. Szeroką gamę modnych dekorów posiada kolekcja Alloc Original.

Jeśli chcemy dodać wnętrzu przytulności, warto zwrócić uwagę na trójwymiarowe, synchroniczne struktury paneli laminowanych, które naśladują usłojenie charakterystyczne dla naturalnych desek, a dzięki temu urokliwie rozpraszają światło. Można je znaleźć w kolekcji Natural Prestige marki Sensa.

Przyjazne środowisku

Coraz częściej na nasze wybory zakupowe ma ich wpływ na środowisko. Remont także da się przeprowadzić ograniczając szkody wyrządzane naturze. Zaawansowane technologie wykorzystywane w fabryce paneli Sensa pozwalają ograniczyć wynikającą z produkcji szkodliwą emisję gazów do minimum, a surowce pochodzą ze zrównoważonych, certyfikowanych upraw. Codzienne użytkowanie będzie bezpieczne także dla domowników.

Produkty tej marki przynależą do klasy E1 pod względem emisji formaldehydu.

SENSA POLSKA

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 23, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: urządzanie